Osijek i Rijeka remizirali na oproštaju od Gradskog vrta

27.05.2023., Osijek - Stadion Gradski vrt, 36. kolo SupreSport HNL NK Osijek - HNK Rijeka. Osijek se oprasta od Gradskog vrta i od slijedece sezone igrat ce na novom stadionu na Pampasu. Nlko Galesic, Ramon Mierez Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Dubravka Petric / Pixsell

Pred rekordnih 11.522 gledatelja u aktualnoj sezoni Osijek i Rijeka su se remijem oprostili od Gradskog vrta. Gosti su poveli u 31. minuti kada je izravno iz kornera poentirao Banda dok je bod Bijelo-plavima donio autogol Mitrovića u 65. minuti. Domaćini su u 97. minuti mogli do pobjede, ali kazneni udarac nije iskoristio Mierez odnosno Labrović je obranio njegov pokušaj.

Izborenim neriješenim ishodom Osijek je na prvenstvenoj ljestvici zadržao bod prednosti pred Rijekom te je prvenstvo okončao na trećem mjestu ljestvice. Od iduće sezone Bijelo-plavi sele na novoizgrađenu Opus Arenu na Pampasu.

Uoči početka utakmice nagradu Kohorte za najboljeg igrača sezone dobio je napadač Ramon Mierez.

U 5. minuti utakmice Djouahra je pucao direktno iz slobodnog udarca s tridesetak metara iskosa, a Malenica je odbio loptu u korner. Isti igrač je potom iz kuta ubacio na prvu stativu gdje je pronašao Mitrovića koji je pucao pored gola.

Domaćin je uzvratio u 24. minuti kada je Bukvić dobro ubacio s desne strane, no Mierez je na vrhu peterca bio malo kratak pa nije uspio uputiti udarac. Tri minute kasnije nakon dobre akcije po lijevoj strani Jurčević je asistirao za Miereza, a on je sa sedam metara pucao iznad grede.

Samo minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka s desne strane je centaršut uputio Ampem, a lopta je na koncu završila na daljoj stativi.

Mierez je aktivan i u 29. kada je ostavio loptu za Bukvića, a njegov snažan udarac s 18 metara sigurno brani Labrović.

Gosti vode od 31. minute kada je izravno iz kornera pucao Banda, a Bukvić i Malenica nisu stigli reagirati te je lopta ušla u gol. Bio je to njegov drugi pogodak u sezoni.

27.05.2023., Osijek – Stadion Gradski vrt, 36. kolo SupreSport HNL NK Osijek – HNK Rijeka. Osijek se oprasta od Gradskog vrta i od slijedece sezone igrat ce na novom stadionu na Pampasu. Banda, Kristijan Lovric Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Dvije minute kasnije Hodža je okomitim dodavanjem u jako dobru šansu gurnuo Frigana, no njegov prizemni udarac s osam metara iskosa brani Malenica.

Drugo poluvrijeme je počelo dobrom šansom za Osijek. Jurčević je povratnim dodavanjem s lijeve strane asistirao za Fiolića koji je snažno pucao s 15 metara za dobru intervenciju Labrovića. Nedugo potom s desne strane je ubacio Omerović, a na drugoj stativi je loptu dočekao Lovrić te je pucao glavom s pet metara iskosa, no lopta je od bloka otišla pokraj suprotne stative.

Lovrić je u akciji i u 49. kada je nakon asistencije Miereza sa sedam metara iskosa zatresao vanjski dio mreže.

Deset minuta kasnije zaprijetila je i Rijeka i to preko Frigana koji je pucao sa 17 metara, a lopta je od bloka prošla tik uz vratnicu te je zatresla vanjski dio mreže. Uslijedio je novi pokušaj Bande direktno iz kornera, no ovaj put je pogodio gornji dio mreže.

U 62. minuti Lovrić je pokušao iznenaditi Labrovića iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara udaljenosti, ali golman Rijeke bio je na razini.

Rezultat je poravnat u 65. minuti kada je nakon ubačaja s lijeve strane škaricama pucao Bukvić, a lopta na putu prema golu pogađa Mitrovića, u potpunosti mijenja smjer i vara Labrovića.

27.05.2023., Osijek – Stadion Gradski vrt, 36. kolo SupreSport HNL NK Osijek – HNK Rijeka. Osijek se oprasta od Gradskog vrta i od slijedece sezone igrat ce na novom stadionu na Pampasu. Navijaci Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

U 84. minuti je zaiskrilo između dvije klupe što je rezultiralo crvenim kartonima za pomoćne trenere obje momčadi.

Pet minuta kasnije nakon ubačaja Gode s lijeve strane u šansi se našao Grgić koji je pucao s desetak metara iskosa, no nije bio dovoljno precizan.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Mierez pada u kaznenom prostoru nakon ubačaja iz slobodnog udarca Lovrića, no sudac Kolarić prvotno nije reagirao. Međutim, VAR soba ga je potom pozvala na pregled snimke na kojoj je uočio povlačenje Galešića pa je pokazao na bijelu točku, a stoperu gostiju drugi žuti odnosno isključujući karton. Odgovornost s 11 metara je preuzeo Mierez, no u 97. minuti njegov udarac brani Labrović. Osijek tako četvrti put u nizu nije zabio iz kaznenog udarca. Prethodno su neuspješni bili Lovrić, Špoljarić i Caktaš.

Prvenstvo će biti zaključeno sutra kada od 17 sati Hajduk dočekuje Šibenika dok će u 19:15 početi utakmica Dinama i Gorice.