Odigrana je šesta najduža utakmica u povijesti NHL-a. Florida povela u finalu nakon 139 minuta i 47 sekundi

Ilustracija: Markus Spiske on Unsplash

Hokejaši Florida Panthersa poveli su u finalu Istočne konferencije sa 1-0 nakon što su u šestoj najdužoj utakmici u povijesti NHL lige pobijedili Carolina Hurricanese sa 3-2.

Bila je to najduža utakmica u povijesti franšize za obje momčadi i šesta najduža u povijesti NHL-a.

Bila su potrebna čak četiri produžetka i 139 minuta i 47 sekundi čiste igre kako bi se razriješilo pitanje pobjednika prve utakmice finala doigravanja Istočne konferencije NHL lige.

Utakmica, koja je igrana u PNC Areni u Raleighu je počela u 20.10 sati, a kada je 25-godišnji Thachuk zabio pobjednički pogodak bilo je 1:54 iza ponoći.

Najduža utakmica u povijesti NHL lige odigrana je u ožujku 1936. kada su Detroit Red Wingsi pobijedili Montreal Maroonse sa 1-0 tek nakon šest produžetaka. Pobjednički pogodak pao je nakon 176 minuta i 30 sekundi igre, pri čemu se samo u “overtimeu” igralo čak 116 minuta i 30 sekundi.

Šest produžetaka su igrali i Toronto i Boston 1933. godine, a igrači su tada na ledu ukupno proveli 164 minute i 46 sekundi. Još tri utakmice su razriješene nakon pet produžetaka.

Junak večeri bio je Matthew Tkachuk koji je postigao pobjednički pogodak za Pantherse 13 sekundi prije kraja četvrtog produžetka.

Prvi susret konferencijskog finala bolje su započeli domaći hokejaši, Seth Jarvis je u posljednjoj minuti prve trećine zabio za 1-0. Druga trećina je pripala gostima s Floride koji su okrenuli rezultat golovima Aleksandera Barkova (46) i Cartera Verhaeghea (48). Domaćin je uspio izjednačiti golom Stefana Noesena u četvrtoj minuti posljednje trećine.

Utakmica je otišla u produžetke, a prvi, drugi i treći nisu donijeli pobjednika. Činilo se kako niti u četvrtom produžetku neće biti golova, no Tkachuk je 13 sekundi prije kraja zabio pobjednički pogodak na dodavanje Sama Bennetta.

Spomenimo i sjajne vratare, Sergej Bobrovsky upisao je 63 obrane za goste, a domaći vratar Frederik Andersen 57.

Druga utakmica finala Istočne konferencije također će se igrati u PNC Areni u Raleighu u Sjevernoj Karolini u nedjelju navečer.

OZNAKE: hokej na ledu, NHL