Novak Đoković nakon 0-2 preokretom osvojio svoj drugi Roland Garros i 19. Grand Slam turnir

epa09253265 Novak Djokovic of Serbia in action during the 4th round match against Lorenzo Musetti of Italy at the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 07 June 2021.  EPA/IAN LANGSDON

EPA/IAN LANGSDON

Novak Đoković je pobjedom 3-2 (6-7, 2-6, 6-3, 6-2, 6-4) u finalu Roland Garrosa nad Stefanosom Tsitsipasom došao do svoje druge titule na French Openu i ukupno 19. Grand Slam naslova. Đoković je do pobjede došao nakon velikog preokreta, grčki je igrač dobio prva dva seta da bi svjetski broj 1 zatim osvojio tri u nizu i nakon 2016. godine ponovno osvojio Roland Garros.

U prvom setu nakon 5-5 prvo je Đoković a zatim i Tsitsipas napravio break, a 13. gem sa 8-6 je pripao Grku. Tsitsipas je odmah u prvom gemu drugog seta napravio break, a vodstvo je podebljao još jednim breakom, za 5-2, set je završio 6-2.

Đoković se vratio u trećem setu, uzeo je break na 3-1 i odveo set do 6-3. Po završetku trećeg seta Tsitsipas je potražio pomoć fizioterapeuta, izgledalo je da su u pitanju leđa.

Dva breaka na prva dva servisa u četvrtom setu Đoković je dobio za ukupno 4-0, sa 6-2 srpski je igrač izjednačio na 2-2 u setovima.

I u petom je setu Đoković dominirao, ovoga puta uzeo je Tsitsipasu servis kod 2-1, a prednost od jednog breaka zadržao je do kraja meča za konačnih 6-4 odnosno 3-2 u setovima.

OZNAKE: Roland Garros