Nogometaši Hoffenheima slavili kod Uniona s 2-0, prvi gol za goste postigao Kramarić

epa10878540 Union’s Josip Juranovic (L) in action against Hoffenheim’s Andrej Kramaric (2-L) during the German Bundesliga soccer match between Union Berlin and TSG Hoffenheim in Berlin, Germany, 23 September 2023.  EPA/CLEMENS BILAN CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Nogometaši Hoffenheima su u susretu 5. kola njemačke Bundeslige slavili kod Uniona s 2-0, a prvi gol za goste je postigao Andrej Kramarić.

Kramarić je pogodio iz penala koji je sam izborio u 22. minuti, a hrvatskom napadaču to je treći gol u ligi ove sezone. Za konačnih 2-0 za Hoffenheim zabio je Maximilian Beier u 38. minuti.Kramarić je igrao do 74. minute, a kod Uniona je Josip Juranović odigrao cijelu utakmicu.

Nogometaši Bayerna su svladali Bochum u Muenchenu s čak 7-0 i zasjeli na vrh ljestvice. Bayer Leverkusen, koji je prije ovog kola imao isti broj bodova, u nedjelju će igrati protiv Heidenheima.

Obrana Bochuma bila je zahvalna meta nogometaša Bayerna koji su protivničku mrežu napunili već u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Eric Maxim Choupo-Moting, Harry Kane, Matthijs de Ligt i Leroy Sane. Kane je u drugom poluvremenu zabio iz jedanaesterca i postavio novi klupski rekord – postao je prvi koji je postigao šest golova u prvih pet mečeva Bayernove karijere. Na 6-0 povisio je Mathys Tel, a Kane je u 88. minuti dodao sedmi pogodak i svoj treći za prvi “hat-trick” u Bundesligi.

Leipzig je gostovao je kod Mönchengladbacha i slavio s tijesnih 1-0 golom Tima Wernera u 75. minuti.
Borussia Dortmund je golom Marca Reusa pobijedila Wolfsburg s 1-0, a Augsburg je pobijedio Mainz 2-1 za prvu ovosezonsku pobjedu.  Oba gola za Augsburg postigao je Demirović, kojeg je u 89. minuti zamijenio Dion Drena Beljo.

U večernjim satima na rasporedu je utakmica Werdera Bremena i Kölna. U nedjelju Bayer igra protiv Heidenheima, a Eintracht Frankfurt protiv Freiburga.