Njemačka prvi finalist Europskog prvenstva u rukometu

23.11.2014., Zagreb - Rukometna lopta u ruci igraca

Marko Lukunic/PIXSELL

Rukometna muška reprezentacija Njemačke do 19 godina prvi je finalist Europskog prvenstva čija se završnica odigrava u Varaždinu, a u prvom su polufinalu odigranom u varaždinskoj Areni mladi njemački rukometaši pobijedili vršnjake iz Španjolske s 31-30 (17-14).

Nijemcima će se u finalu suprotstaviti pobjednička reprezentacija iz drugog polufinala koje će započeti u 20 sati, a sastat će se reprezentacije Hrvatske i Slovenije.

Iako su tijekom cijelog susreta vodili, a u 55. minuti imali prednost 30-26, Nijemci su u tri minute primili četiri pogotka i na kraju morali čupati pobjedu koju im je donio Freihoefer pogotkom 29 sekundi prije kraja.

Najbolji njemački strijelac bio je Lennart Leitz sa sedam golova, a pet je postigao Florian Kranzmann. Španjolce je predvodio Antonio Martinez s pet pogodaka.

Finalni dvoboj je na rasporedu u nedjelju od 17 sati, dok će u 14.30 sati biti odigrana utakmica za brončano odličje.