Njemačka: M’gladbach i Kaiserslautern u osmini finala

epa10951522 Moenchengladbach's Robin Hack (C) celebrates with teammates after scoring the 3-0 goal in the German DFB Cup second round soccer match between Borussia Moenchengladbach and 1.FC Heidenheim in Moenchengladbach, Germany, 31 October 2023.  EPA/Christopher Neundorf CONDITIONS - ATTENTION: The DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/Christopher Neundorf

Nakon Wolfsburga i Stuttgarta, plasman u osminu finala njemačkog nogometnog Kupa izborili su i Borussia Monchengladbach, Fortuna, St. Pauli, HSV i Kaiserslautern.

Borussia Monchengladbach je pobijedila Heidenheim sa 3-1. Domaćin je već nakon devet minuta vodio sa 2-0 golovima Jordana Siebatcheua (3, 9), a u 44. minuti je Robin Hack zabio za 3-0. Gosti su ublažili poraz golom Adriana Becka u 78. minuti.

Kaiserslautern je u sjajnom susretu sa 3-2 pobijedio Koln. Domaćin je poveo sa 3-0 golovima Richmonda Tachiea (19), Kennyja Redonda (47) i Marlona Rittera (65), da bi gosti smanjili preko Jana Thielmann (71) i  Marka Utha (81).

Nikola Soldo je za pobjednički sastav odigrao cijeli susret.

Unterhaching je protiv Fortune imao 2-0 i 3-2, ali je nakon produžetaka izgubio sa čak 3-6. Tri gola za goste zabio je Isak Johannesson (66, 78, 107), a među strijelce su se upisali i Felix Klaus (65), Christos Tzolis (114) i Dennis Jasterzembski (117). Kod domaćina među strijelce su se upisali Patrick Hobsch (34, 55-11m) i Simon Skarlatidis (71).

U ranije odigranom susretu Wolfsburg, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, plasirao se u osminu finala nakon što je na domaćem terenu pobijedio branitelja naslova RB Leipzig sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je u 14. minuti češki veznjak Vaclav Černy na asistenciju Portugalca Tiaga Tomasa.

RB Leipzig je od 56. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Danac Yussuf Poulsen.

Za Kovačev sastav je od 81. minute igrao hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Kovač dosad slavio dva puta

Podsjetimo, bivši hrvatski izbornik je do sada dva puta slavio u njemačkom Kupu, 2018. na klupi Eintrachta, te 2019. s Bayernom.

U osminu finala se plasirao i Stuttgart pobjedom 1-0 protiv Union Berlina. Pobjedu domaćinu donio je Deniz Undav u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Josip Juranović nije bio dostupan za goste zbog ozljede.

Dalje ide i četvrtoligaš Homburg koji je pobijedio drugoligaša Greuther Furth sa 2-1.

Fabian Eisele (32) i Phil Harres (83) zabili su za domaći sastav, dok je za goste strijelac bio Branimir Hrgota (52).

REZULTATI:
Homburg - Greuther Furth   2-1 (Eisele 32, Harres 83 / Hrgota 52)
Stuttgart - Union Berlin   1-0 (Undav 45+1)
Wolfsburg - RB Leipzig     1-0 (Černy 14)
St. Pauli - Schalke 04     2-1 (Hartel 57-11m, Eggestein 102 / Kaminski 16)
Borussia Mon. - Heidenheim 3-1 (Siebatcheu 3, 9, Hack 44 / Beck 78)
Kaiserslautern  - Koln     3-2 (R. Tachie 19, K. Redondo 47, M. Ritter 65 / Thielmann 71, Uth 81)
Arminia Bielefeld - HSV    3-4 11m, 1-1 (Shipnoski 11 / Jatta 77)
Unterhaching - Fortuna     3-6 (Hobsch 34, 55-11m, Skarlatidis 71 / Klaus 65, Johannesson 66, 78, 107, Tzolis 114, Jasterzembski 117)