Newcastle opet treći, Chelsea slavio protiv Crystal Palacea

epa10407103 Mason Mount of Chelsea battles with Cheick Doucouré of Crystal Palace during the English Premier League soccer match between Chelsea FC and Crystal Palace in London, Britain, 15 January 2023.  EPA/Vince Mignott EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/Vince Mignott

Nogometaši Newcastle Uniteda vratili su se na treće mjesto ljestvice engleskog prvenstva minimalnom 1-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv Fulhama u susretu 19. kola.

Newcastle je do pobjede protiv Fulhama stigao sretno i spretno golom Alexandera Isaka u 89. minuti. A 20 minuta ranije Fulham je imao veliku priliku povesti jer je dobio kazneni udarac zbog prekršaja Trippiera na Decordova-Reidu. No, srpski napadač Aleksandar Mitrović se prilikom izvođenja 11-erca poskliznuo, udario loptu desnom nogom kojom se pogodio u lijevu, a iako je lopta završila u mreži sudac je poništio pogodak zbog nepravilnog izvođenja.

Bio je to već treći nerealizirani 11-erac Mitrovića u Premier ligi ove sezone čime je već sada, na polovici sezone izjednačio negativan rekord u toj kategoriji kojega su u sezoni 2018/19. postavili Paul Pogba i Gylfi Sigurdsson.

Treći Newcastle sada ima 38 bodova, kao i četvrti Manchester United, a drugi Manchester City ima samo bod više. Na vrhu je Arsenal, koji od 17.30 sati gostuje kod Tottenham Hotspura, sa 44 boda.

Mateo Kovačić ušao je u igru u 89. minuti u 1-0 (1-0) domaćoj pobjedi Chelseaja protiv Crystal Palacea, a strijelac jedinog gola bio je Kai Havertz u 65. minuti.

Deseti Chelsea se sada izjednačio bodovno s devetim Liverpoolom, oba kluba imaju po 28 bodova, dok je Crystsal Palace 12. sa 22.

REZULTATI 19. KOLA,
Petak:
Aston Villa – Leeds United 2-1 (Bailey 3, Buendia 64 / Bamford 83)
Subota:
Manchester United – Manchester City 2-1 (Bruno Fernandes 78, Rashford 82 / Grealish 60)
Everton – Southampton 1-2 (Onana 39 / Ward-Prowse 46, 78)
Wolverhampton Wanderers – West Ham United 1-0 (Podence 48)
Brighton and Hove Albion – Liverpool 3-0 (March 47, 53, Welbeck 81)
Nottingham Forest – Leicester City 2-0 (Johnson 56, 85)
Brentford – Bournemouth 2-0 (Toney 39-11m, Jensen 75)