Ne Europskim igrama hrvatski rukometaši na pijesku igraju četvrtfinale protiv Norvežana

25.06.2017., Zagreb, SRC Jarun - Europsko prvenstvo u rukometu na pijesku 2017. Utakmica za trece mjesto, muski, Hrvatska - Madjarska. Ivan Dumencic"nPhoto: Igor Kralj/PIXSELL"n

Hrvatska muška reprezentacija u rukometu na pijesku jedina je koja je grupnu fazu natjecanja završila s tri pobjede i bez izgubljenog seta, čime je osvojila prvo mjesto u skupini A pa će u četvrtfinalu igrati protiv Norveške, koja je osvojila zadnje mjesto u skupini B.

Nakon što su u utorak svladali reprezentativce Njemačke i Portugala, hrvatski rukometaši su u srijedu bili bolji i od Mađara s 2-0 (26-19, 28-18).

Tako su s maksimalnih šest bodova i set-razlikom 6-0 osvojili prvo mjesto, ispred Mađarske koja je osvojila četiri boda. Njemačka je završila kao treća s dva boda, a bez bodova je Portugal.

U skupini B je najbolja bila Španjolska s četiri boda. Toliko je sakupila i Poljska, ali uz lošiju set razliku i poraz u međusobnom dvoboju. Danska i Norveška su imale po dva boda, ali su Danci treći zbog pobjede u međusobnoj utakmici.

Četvrtfinalni dvoboji su na rasporedu u poslijepodnevnom terminu. Od 16 sati će igrati Hrvatska – Norveška i Mađarska – Danska, a od 17 sati Poljska – Njemačka i Španjolska – Portugal.