NBA Warriorsi izborili sedmu utakmicu

epa06766076 Houston Rockets center Clint Capela (L) of Switzerland and Golden State Warriors forward Draymond Green (R) reach for the ball during the first half of the NBA Western Conference Finals Playoffs basketball game six at Oracle Arena in Oakland, California, USA, 26 May 2018.  EPA/JOHN G. MABANGLO  SHUTTERSTOCK OUT

Branitelji naslova prvaka Golden State Warriors su sinoć u petoj utakmici finala Zapadne konferencije svladali Houston Rocketse 115-86 na  svom terenu i izjednačili u seriji na 3-3.

Sedma odlučujuća utakmica igra se ponedjeljak u Houstonu, a pobjednik će igrati protiv boljeg iz ogleda između Boston Celticsa i Cleveland Cavaliersa koji su također izjednačeni u seirji na 3-3  Iako su na kraju prve četvrtine gubili sa 17 razlike u nastavku su polako počeli preuzimati kontrolu  i na poluvremenu smanjili zaostatak na deset razlike najviše zahvaljujući Klayu Thompsonu koji je zabio devet trica i na kraju bio najučinkovitiji strijelac sa 35 poena. U zadnjih 12 minuta Golden State je nadigrao Houston 31-9.

Osim Thompsona, kod Warriorsa su se istaknuli i Stephen Curry sa 29 koševa i Kevin Durant sa 23, dok je Draymond Green upisao deset skokova.

Najbolji strijelac Houstona bio je James Harden sa 32 poena, od čega je 15 zabio u prvoj četvrtini, dok je Eric Gordon, koji u prvoj postavi mijenja ozlijeđenog Chrisa Paula, zabio 19 koševa.

Ovo je prvi put od 1979. da se u oba konferfencijska finala igra sedam utakmica.