NBA New York u ludoj završnici dohvatio drugo mjesto istoka, Oklahoma na zapadu kreće sa prve pozicije

Chicago Bulls guard DeMar DeRozan, left, and New York Knicks forward Bojan Bogdanovic, right, dive for a loose ball during the second half of an NBA basketball game, Sunday, April 14, 2024, in New York. (AP Photo/John Munson)

AP Photo/John Munson

Ono što se za New York Knickse još nedavno činilo potpuno nemogućim, ostvarilo se, u NBA doigravanje ulaze s drugog mjesta. Kako? Prvo, zahvaljujući epskom potopu Milwaukeeja koji je sredinom sezone pri omjeru 30-13 smijenio trenera Adriana Griffina te nakon privremenog Joea Pruntyja (2-1) postavio Doca Riversa koji je s ovom ekipom uspio ostvariti omjer 17-19, pritom izgubiti osam od zadnjih 11. U nedjelju su igrali Bucksi i Orlando koji je hvatao pobjedu za peto mjesto. Bez Giannisa Antetokounmpa Milwaukee nije imao puno šansi, Orlando je pobijedio s 113-88 i u doigravanju ide na Cleveland koji ima prednost domaćeg terena, dok Bucksi idu na Indianu.

New York je protiv Chicaga koji nije imao rezultatski motiv do pobjede došao uz puno muka, Bullsi bez Zacha LaVinea, Aya Dosunmua, Lonza Balla i Patricka Williamsa odveli su utakmicu u produžetak u kojem DeMar DeRozan na kraju nije zabio šut za pobjedu u zadnjem napadu. Završilo je 120-119, Bojan Bogdanović je za 17 minuta upisao 13 koševa (1/3 za dva, 3/6 za tri) međutim nakon što je zabio super-važnu tricu na pola zadnje četvrtine kojom su Knicksi prišli na 94-93, trener ga je izvukao iz igre i do kraja više uopće nije ulazio. Knicksi u doigravanju čekaju pobjednika play-in ogleda Philadelphije i Miamija dok Chicago u play-inu dočekuju Atlantu.

Oklahoma protiv nezainteresiranog Dallasa nije imala nimalo problema, pobijedila je s 135-86 i u doigravanje na zapadu kreće s prvog mjesta  dok su Mavericksi peti. Slabašni Memphis nije imao snage protiv Denvera, Nikola Jokić odigrao je laganu utakmicu s 15 koševa i po pet skokova i asistencija za pobjedu 126-111 i drugo mjesto na zapadu. Minnesota, treća momčad koja je u zadnji dan regularnog dijela ušla potpuno poravnata na vrhu je izgubila, Phoenix je gostujućom 125-116 pobjedom uz 36 koševa Bradleya Beala dohvatio šesto mjesto i direktan ulazak u doigravanje gdje će igrati protiv – Minnesote.

Gužva je bila i na zadnja tri mjesta zapada koja vode u play-in, tu su sve tri momčadi pobijedile pa su u tom raspletu Lakersi, za koje je u 124-108 pobjedi nad sedmoplasiranim Pelicansima briljirao LeBron James s 28 koševa, deset skokova i 17 asistencija, uhvatili osmo mjesto što znači da će se isti suparnici naći opet u play-inu, dok će Sacramento u ogledu devete i desete momčadi zapada za ulazak u play-off i seriju protiv Oklahome igrati protiv Golden Statea. Warriorsi su pobijedili Utah, Dario Šarić je igrao nešto manje od 14 minuta i upisao 12 koševa (3/4 za dva, 1/2 za tri) i pet skokova dok je za Jazz Luka Šamanić počeo u petorci i odigrao 29 minuta za 14 koševa (5/6 za dva, 0/5 za tri), pet skokova i dvije asistencije.