NBA LIGA Bogdanović, Zubac i Šamanić odigrali solidno u porazima svojih momčadi

Los Angeles Clippers center Ivica Zubac (40) shoots between Sacramento Kings guard De'Aaron Fox, left, and center Domantas Sabonis during the second half of an NBA basketball game Tuesday, April 2, 2024, in Sacramento, Calif. (AP Photo/Godofredo A. Vásquez)

AP Photo/Godofredo A. Vásquez

New York je s 109-99 izgubio na gostovanju kod Miamija pa su Knicksi na četvrtom mjestu Istočne konferencije s omjerom 44-31 opet izjednačeni s Orlandom. Miami je kroz cijelu utakmicu bio u vodstvu koje se uglavnom kretalo oko desetak koševa razlike s najviših 16, da bi Knicksi sredinom zadnjeg perioda izjednačili na 92-92. Više od toga nisu mogli jer je Terry Rozier za Miami odigrao sjajnu utakmicu s 34 koša (10/15) i zabio važnu tricu na 104-99 kojom je utakmica prelomljena. Jalen Brunson je za Knickse zabio 20 ali uz šut 5/18, Donte DiVincenzo je imao 31 koš (6/15 za tri), Bojan Bogdanović je odigrao vrlo dobro s 16 koševa (5/6 za dva, 1/4 za tri), od toga sedam u zadnjoj četvrtini, i šest skokova.

Cleveland je s 129-113 pobijedio Utah Jazz a iznenađujuću minutažu dobro je iskoristio Luka Šamanić, za nešto manje od 19 minuta u igri imao je 12 koševa (2/2 za dva, 1/4 za tri), pet skokova i po jednu asistenciju, blokadu i izgubljenu loptu. Cavalierse koji su treći na istoku s 46-30 predvodio je Caris LeVert s 26 koševa (9/13), šest skokova i pet asistencija.

U ogledu četvrte i sedme momčadi zapada pobijedila je lošijeplasirana, Sacramento (44-31) je s 109-95 bio bolji od LA Clippersa (47-28) i malo si povisio šanse za hvatanje šestog mjesta koje drži New Orleans (45-30) a koje vodi direktno u doigravanje. Kingsi su bili dosta uvjerljivi, u toku utakmice bili su i na ogromnih +26, Domantas Sabonis je jednu asistenciju propustio doći do triple-double učinka, imao je 22 koša (8/17) i 20 skokova. Za Clipperse Ivica Zubac je igrao 28 minuta, zabio deset koševa (5/14), uzeo 11 skokova i podijelio tri asistencije. Clippersi su igrali bez Kawhi Leonarda, Russel Westbrook je zabio najviše, 20 koševa (7/14).