NBA: Clippersi bolji od Warriorsa nakon produžetaka

epa07144218 Golden State Warriors guard Stephen Curry (C) goes to the basket as Memphis Grizzlies guard Dillon Brooks (L) defends during the second half of the NBA basketball game between the Memphis Grizzlies and the Golden State Warriors at Oracle Arena in Oakland, California, 05 November 2018.  EPA/JOHN G. MABANGLO  SHUTTERSTOCK OUT

U najzanimljivijoj utakmici igranoj sinoć u NBA aktualni prvaci Golden State Warriors su poraženi u gostima kod Los Angeles Clippersa sa 116-121 nakon produžetaka.

Lou Williams je doveo domaćina u vodstvo 55.2 sekunde prije kraja produžetka, a onda je dodao tri slobodna bacanja, osiguravši svojoj momčadi pobjedu.

Williams je Clipperse doveo u vodstvo nakon što je Klay Thompson izjednačio za Warriorse tricom na 116-116 minutu i sedam sekundi prije kraja. Nakon Williamsovog izjednačenje Warriorsi su propustili tri prilike da izjednače.

Utakmica je otišla u produžetak nakon što su Warriorsi zabili zadnjih 11 koševa u zadnjoj četvrtini regularnog dijela utakmice i uspjeli zadržati Clipperse bez pogotka iz igre u zadnjih šest minuta.

Williams je bio najbolji strijelac Clippersa sa 25 koševa, dok je Montrezl Harrell dodao 23.

Kevin Durant je bio najučinkovitiji igrač Warriorsa i utakmice sa 33 koša, 11 skokova i 10 asistencija. Thomspon je utakmicu završio sa 31 pogotkom.

Nova momčad hrvatskog reprezentativca Darija Šarića Minnesota Timberwolves su kod kuće sa 120-113 bili bolji od Brooklyn Netsa. Do pobjede, kojom je prekinut niz od pet poraza, predvodio ih je Karl-Anthony Towns sa 25 koševa i 21 skokom. Za Townsa je ovo sedmi double-double ove sezone. Dario Šarić nije ulazio u igru za Minnesotu.

Netsi su osim poraza ostali i bez Carisa LeVerta koji je ozlijedio nogu.

Oklahoma City Thunder su sa 118-101 svladali Phoenix Sunse Dragana Bendera. Paul George je zabio 32 koša za domaće Oklahoma City koji su igrali petu utakmicu bez Russella Westbrooka. Dennis Schroder je dodao 20 koševa i devet asistencija. U redovima Phoenixa najbolji su bili TJ Warren sa 21 košem i Devin Booker sa 19, a Bender nije ulazio u igru za Phoenix.