NBA Bogdanovićevi Knicksi u igri za drugo mjesto na istoku, Šamanić bolji od Zubca

LOS ANGELES, CA - APRIL 12: Utah Jazz Forward Luka Samanic (19) shoots over Los Angeles Clippers Center Ivica Zubac (40) during a regular season NBA Basketball game at Crypto.com Arena. (Photo by John McCoy/Icon Sportswire) (Icon Sportswire via AP Images)

John McCoy/Icon Sportswire

New York je u Madison Square Gardenu s 111-107 pobijedio susjede iz Brooklyna i zahvaljujući porazu Milwaukeeja od Oklahome ostao u igri za drugo mjesto na kraju regularnog dijela sezone. Knicksi i Bucksi su izjednačeni na 49-32, Milwaukee ima bolji međusobni omjer a u zadnjoj utakmici, u nedjelju, ide u Orlando, koji ako ne pobijedi sa petog mjesta može kliznuti na sedmo, dok New York dočekuje Chicago.

Knicksima je protiv Netsa posao bio olakšan jer za goste nisu igrali Dennis Schroder, Dorian Finney-Smith, Cam Johnson i Dennis Smith. Brooklyn je ipa u prvoj četvrtini imao +17 a u drugoj +16 međutim Jalen Brunson je s 30 koševa (10/25) i 11 asistencija ipak povukao New York do preokreta i pobjede. Bojan Bogdanović je imao već standardno manju minutažu, za nešto manje od 19 minuta ubacio je devet koševa (1/7 za dva, 2/4 za tri, 1/2 bacanja) uz po jednu asistenciju i ukradenu loptu. Za Brooklyn Cam Thomas je zabio 41 (15/26) uz šest asistencija.

Luka Šamanić je opet počeo u petorci Ute koja je s 110-109 pobijedila LA Clipperse i tako nakon 13 uzastopnih poraza upisala drugu pobjedu za redom. Ovaj rezultat ipak nije toliko iznenađenje jer je prije ove utakmice Dallas izgubio od Detroita što znači da su Mavericksi definitivno peti a Clippersi četvrti na zapadu. Ove će dvije momčadi igrati u prvom kolu doigravanja, Clippersi će imati prednost domaćeg terena.

Utakmicu sezone, ovo mu je druga u NBA a Utah treći klub, odigrao je Kenneth Lofton, 198 cm visoko nedraftirano krilo koje je ove sezone na 3.3 koša po utakmici. Lofton je Clippersima zabio 27 (10/16) uz devet skokova i osam asistencija dok je Luka Šamanić, opet u prvoj petorci, bio na 11 koševa ((4/6 za dva, 0/2 za tri, 3/5 bacanja), šest skokova, dvije asistencije, jednoj ukradenoj i dvije izgubljene lopte, sve to za 28 minuta u igri. Ivica Zubac je za Clipperse igrao 11 minuta i upisao deset koševa (5/6) i dva skoka. Kawhi Leonard i Paul George nisu igrali, Harden je igrao deset minuta, Westbrook devet…