NBA: Bogdanović – Hezonja 20-0, drugi poraz Warriorsa

EPA

U dvoboju dvije NBA momčadi koje u svojim redovima imaju hrvatske košarkaše Orlando Magic je na domaćem parketu svladao Brooklyn Netse sa 100-93, no Mario Hezonja se nije upisao u strijelce kod pobjedničkog sastava dok je Bojan Bogdanović postigao 20 koševa za poražene.

Na sinoćnjem programu bilo je još devet utakmica, a glavna vijest je drugi poraz prvaka Golden State Warriorsa koji su izgubili na gostovanju kod Dallas Mavericksa 91-114. Minnesota je na svom parketu pobijedila Utah 94-80, a Damjan Rudež nije nastupio za domaćine.

U dvoboju između Orlanda i Netsa, gosti su većim dijelom susreta bili u prednosti, ali ponovno su slabo odigrali završnicu. Posljednju minutu Magic je riješio u svoju korist sa 8-0 i minimalni zaostatak od 92-93 pretvorio u prilično uvjerljivu 100-93 pobjedu.
Brooklyn je kod vodstva 93-92 imao napad, ali se Jarrett Jack poskliznuo, te potom i izgubio loptu. U sljedećem napadu domaćih Tobias Harris pogodio je za vodstvo 94-93, a zatim je Jack 25 sekundi prije kraja promašio šut za preokret da bi igrači Orlanda u završnici pogodili svih šest slobodnih bacanja, dok su Netsi zaredali s pogreškama. Bogdanović je na terenu proveo čak 38:22 minuta, za 20 koševa šutirao je 8-11 za dva i 1-6 za tri, te je pogodio jedino slobodno bacanje, a ostvario je i 6 skokova i 3 asistencije. Hezonja je za Orlando igrao osam minuta i za to vrijeme uputio jedan neprecizan šut za tricu i ostvario jednu asistenciju.
Orlando su do pobjede predvodili Nikola Vučević sa 20 koševa i devet skokova, te Evan Fournier sa 17 koševa i pet asistencija. Kod Netsa više od Bogdanovića zabio je tek Brook Lopez koji je upisao 24 koša i 15 skokova.
“Raspali smo se u završnici. Šteta, odigrali smo dobro veći dio utakmice. Moram priznati Orlando je u završnici odigrao sjajnu obranu,” kazao je trener Netsa Lionel Hollins.
S omjerom pobjeda i poraza 19-13 Orlando se i dalje drži u vrhu Istočne konferencije, dok je Brooklyn s omjerom 9-23 pretposljednji na Istoku, te treći odozada u čitavoj ligi.
U derbiju večeri Dallas je u American Airlines Centru pobijedio Golden State 114-91 nanijevši prvacima tek drugi poraz ove sezone. Golden State je nastupio bez najboljeg igrača Stephena Curryja, koji je propustio utakmicu zbog ozljede noge i vrlo brzo je postalo jasno kako će Warriorsi ‘položiti oružje’. Nakon prve četvrtine Dallas je imao 6 koševa viška, a na poluvremenu + 18 (60-42). Ostatak susreta je bila tek stvar rutine.
“Bila je to jedna od onih večeri kada sve krene nizbrdo,” kazao je Ian Clark, sa 21 košem najefikasniji igrač u gostujućim redovima. Andre Iguodala i Marreese Speights su dodali po 12 koševa.
“Više od ovog poraza brinu me brojne ozljede. Osim Curryja nije bilo niti Harrisona Barnesa, Leandra Barbose i Festusa Ezelija,” kazao je trener aktualnog NBA prvaka Steve Kerr.
Dallas su do četvrte uzastopne pobjede predvodili J.J Barea sa 23 koša, a Dirk Nowitzki sa 18 koševa i osam skokova, te Zaza Pachulia sa ‘double-double’ učinkom od 14 koševa i 15 skokova.
“Warriorsi su najbolji, međutim bez Curryja nisu toliko uvjerljivi. On je njihov motor i pokretač. Mi smo odigrali sjajno. Cijela momčad je bila na visini zadatka,” kazao je Devin Harris koji je ubacio 13 koševa.
Najviše koševa sinoć vidjeli su gledatelji u Time Warner Cable Areni gdje su LA Clippersi porazili domaće Hornetse 122-117. Clippersi su uništili Hornetse tricama pogodivši ih čak 15 pri čemu je J.J. Redick zabio pet trica i ukupno 26 koševa, dok je Austin Rivers ubacio četiri trice, te ukupno 22 koša. Hornetse je predvodio Kemba Walker sa 29 koševa i sedam asistencija.
San Antonio Spursi su pobijedili Phoenix Sunse 112-79 upisavši 28. uzastopnu domaću pobjedu što je novi klupski rekord. Prošlu sezonu su zaključili sa devet pobjeda, dok su ove sezone 19 utakmica u nizu u AT&T Centru bez poraza. Spurse, koji imaju drugi skor lige (28-6) su predvodili LaMarcus Aldridge sa 21 košem i 12 skokova, te Kawhi Leonard sa 19 koševa. Kod gostiju su najefikasniji bili Brandon Knight, Tyson Chandler i T.J. Warren sa po 11 koševa.
U najdramatičnijem susretu večeri Chicago Bullsi su u United Centru nakon produžetaka pobijedili Indiana Pacerse 102-100. Junak utakmice bio je Jimmy Butler koji je u završnici regularnog dijela donio Bullsima produžetak, a potom je 1,2 sekunde prije kraja ‘overtimea’ na asistenciju Pau Gasola zabio ‘alley-oop’ za pobjedu. Butler je zaključio utakmicu sa 28 koševa, Aaron Brooks je ubacio 29 koševa, dok je Gasol dodao 13 koševa i 11 skokova.
“Bila je to sjajna asistencija i još atraktivniji koš. Butler je odigrao sjajnu završnicu. Vjerujem kako su navijači uživali,” kazao je trener Bullsa Fred Hoiberg. U gostujućim redovima najefikasniji su bili George Hill sa 20 koševa i 7 skokova, te Paul George sa 19 koševa.