Nakon pobjede košarkaša Crvene Zvezde nad Partizanom, odluka o prvaku ABA lige u petoj utakmici

18, June, 2023, Belgrade - The third game of the AdmiralBet ABA League playoff final between KK Crvena zvezda Meridianbet and KK Partizan Mozzart Bet was played in the Aleksandar Nikolic hall. Danilo Andjusic, #33 (KK Partizan Mozzart Bet), Ognjen Dobric, #13 (KK Crvena zvezda Meridianbet). Photo: Dusan Milenkovic/ATAImages

18, jun, 2023, Beograd - Treca utakmica finala plej-ofa AdmiralBet ABA lige izmedju KK Crvena zvezda Meridianbet i KK Partizan Mozzart Bet odigrana je u hali Aleksandar Nikolic. Photo: Dusan Milenkovic/ATAImages Photo: Dusan Milenkovic/ATAImage/PIXSELL

Košarkaši Crvene zvezde svladali su Partizan sa 68-56 (20-13, 12-11, 17-15, 19-17) u četvrtoj utakmici finala doigravanja za prvaka ABA lige, koja je u utorak odigrana u beogradskoj dvorani “Aleksandar Nikolić”, i tako nadoknadili zaostatak od dvije pobjede te izjednačili rezultat u seriji na 2-2.

Peta utakmica će biti odigrana u četvrtak, a domaćin će biti Partizan u Štark Areni. Partizan je u ovoj sezoni već jednom ispustio prednost od 2-0 u seriji na tri pobjede, kad je u četvrtfinalu Eurolige pobijedio Real u prve dvije utakmice kao gost, a onda izgubio dvije na domaćem terenu te odlučujuću u Madridu.

Crvenu zvezdu su do pobjede predvodili Ognjen Dobrić s 14 koševa i Argentinac Facundo Campazzo s 13. U Partizanu nijedan igrač nije imao dvoznamenkasti učinak, a najbolji strijelac Obradovićeve momčadi bio je Australac Dante Exum sa sedam poena.

Partizan je u prvoj četvrtini imao prednost od šest koševa (6-12), ali je do kraja prvog perioda napravila 14-1 za vodstvo 20-13. Partizan je u drugoj četvrtini izjednačio na 22-22, da bi ponovno domaća momčad ušla u seriju 10-2 i poluvrijeme dočekala s +8 (32-24).

Kad je u trećoj četvrtini Crvena zvezda povela s 49-32, činilo se da Partizanu povratka više nema. No, gosti su uspjeli smanjiti zaostatak na -5 u tri navrata i imali su šut za tricu kojim su mogli doći na samo dva koša zaostatka 2:28 minuta prije kraja dvoboja. Momčad Duška Ivanovića je utakmicu zaključila serijom 9-2 za konačnih 68-56.