NAJGORI PENAL IKAD? Budimir komično promašio, Osasuna izgubila. Onda su stigle još gore vijesti

Pamplona, Spain. 15th Apr 2024. Sports. Football/Soccer.Ante Budimir (17. CA Osasuna) during the football match of La Liga EA Sports between CA Osasuna and Valencia CF played at El Sadar stadium in Pamplona (Spain) on April 15, 2024. Credit: Inigo Alzugaray/Cordon Press,Image: 865114590, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Alzugaray/Cordon Press / Cordon Press / Profimedia

Alzugaray/Cordon Press / Cordon Press / Profimedia

Hrvatski reprezenttaivni napadač Ante Budimir promašio je jedanaesterac u posljednjoj minuti kada je Osasuna izgubila protiv Valencije u La Ligi.

Budimir je imao priliku izjednačiti i osigurati bod Osasuni, no hrvatski je napadač penal izveo tragično loše. Zaletio se, pa zastao, te nespretno zahvatio loptu koja je jedva došla do Giorgija Mamardašvilija koji ju je samo pokupio.. Video pogledajte OVDJE.

Da je Budimir zatresao suparničku mrežu, bio bi to njegov 17. gol ove sezone u Primeri, koliko je postigao i vodeći strijelac lige Ukrajinac Artem Dovbik koji igra za Gironu.

Osasuna se nešto kasnije oglasila na svojim službenim stranicama i otkrila još gore vijesti. Naime, Budimir je nakon susreta odvezen u bolnicu, gdje je je utvrđeno da su hrvatskom napadaču – slomljena tri rebra!

Almeida donio Valenciji pobjedu

Gosti su poveli u 18. minuti golom Andre Almeide. Bila je to lijepa akcija “Šišmiša”. Diego Lopez je uposlio Almeidu koji je ušao u kazneni prostor s desne strane i sjajnim udarcem pogodio za 1-0.

Domaćin je mogao izjednačiti u 40. minuti, pucao je Moi Gomez s ruba šesnaesterca, ali je lopta pogodila obrambenog igrača i odbila se u lijevu stativu.

Najbolju priliku za izjednačenje Osasuna je imala u sudačkoj nadoknadi utakmice nakon što je hrvatski reprezentativac Ante Budimir izborio kazneni udarac. Ruben Pena je ubacio s desne strane do Budimira kojeg je po nogama udario Hugo Guillamon. Sudac Jose Munuera prvotno nije pokazao na bijelu točku, ali je nakon poziva iz VAR sobe promijenio odluku.

Valencija je ovom pobjedom napredovala za jednu poziciju i sada je sedma sa 47 bodova, dok je Osasuna ostala na 11. poziciji sa 39 bodova.