Mourinho za remi okrivio neefikasne napadače: “Da sam ja branič Uniteda, bio bih vrlo ljut na svoje napadače”

epa05853231 Manchester United manager Jose Mourinho reacts during the UEFA Europa League round of 16, second leg soccer match between Manchester United and FK Rostov at Old Trafford in Manchester, Britain, 16 March 2017.  EPA/PETER POWELL

Trener Manchester Uniteda Jose Mourinho za remi u jučćerašnjoj prvoj utakmici četvrtfinala Europa lige okrivio je svoje ‘aljkave’ napadače. United je u Belgiji protiv Anderlechta vodio 1:0 sve do 86. minute, kada su domaćini izjednačili.

“Da sam ja branič Manchester Uniteda, bio bih vrlo ljut na svoje napadače”, rekao je Mourinho nakon susreta. “Braniči su odradili ozbiljan posao, a oni koji su morali zapečatiti utakmicu, nisu to napravili.

Jedini strijelac za United bio je Henrikh Mkhitaryan u 36. minuti, a napadači ‘Crvenih vragova’ nisu iskoristili ostalih 15 udaraca prema golu Anderlechta. “Uvijek isti problem. Imali smo kontrolu, prilike, ali nismo zabijali. Moramo igrati ozbiljnije”, poručio.