Mlade nade Dinama poražene od Rossonera

25.10.2022., Gradski stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - UEFA Liga prvaka mladih, 5. kolo, skupina E, GNK Dinamo - AC Milan. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj / Pixsell

U petom kolu skupine E UEFA Lige mladih Dinamo je doživio treći ovosezonski poraz kojim je umanjio šanse za europsko proljeće. Od mladih nada zagrebačkog kluba po drugi put je bolji bio AC Milan.

Rossoneri su u Kranjčevićevoj slavili rezultatom 1:2 (1:1) te su tako kolo prije kraja osigurali prolazak dalje. Za pobjedu izabranika Ignazija Abate su zabili Longhi u 25. te Alesi u 77. minuti, a privremeno izjednačenje momčadi koju vodi Ivan Senzen je u 29. minuti donio Šakota.

O drugom putniku iz ove skupine odlučit će posljednjih 90 minuta koje se igraju 2. studenog, a u kojima Plavi gostuju kod Chelsea dok je AC Milan domaćin Red Bull Salzburgu. Austrijskom predstavniku je dovoljan remi da prođe dalje bez obzira na ishod u Londonu. Dinamu pak igra samo pobjeda u Engleskoj te slavlje Milana. Pobjednik grupe ima direktan plasman u osminu finala dok će osam drugoplasiranih igrati play-off s osam klubova koji prođu dva kola puta prvaka.

Hrvatska ove sezone ima dva predstavnika u ovom natjecanju obzirom da Hajduk nastupa u dijelu namijenjenom za nacionalne prvake. Bili će nakon prolaska Qarabaga novi ispit imati sutra kada u 2. kolu gostuju kod albanske Apolonije.