Mihaljević osmi u kugli na Svjetskom prvenstvu, zlato Crouseru

09.09.2023., Zagreb - 73. Boris Hanzekovic memorijal - Continental Tour Gold miting. natjecanje u bacanju kugle na Sveucilisnoj livadi.  Photo: Igor Soban/PIXSELL

Igor Soban/PIXSELL

Hrvatski rekorder u bacanju kugle Filip Mihaljević zauzeo je osmo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Glasgowu, dok je naslov prvaka osvojio Amerikanac Ryan Crouser.

Mihaljević je svoj najbolji hitac od 20.73 metara izveo u drugoj seriji, usto je u četvrtoj bacio 20.56m, a u prvoj 20.28m, dok je u preostale tri serije prestupio. Ovaj rezultat u Glasgowu je za 45 centimetara slabiji od njegova najboljeg hica sezone ostvarenog nedavno u Beogradu, ali niti da je bio na toj razini ne bi se mnogo pomakao u redoslijedu jer je šesti Nigerijac Chukwuebuka Enekwchi bacio 21.60m.

Dvostruki olimpijski pobjednik i dvostruki svjetski prvak na otvorenom Crouser (31) je do svog prvog naslova u dvorani stigao hicem od 22.77m. Srebro je sa 22.07 osvojio Novozelanđanin Tom Walsh, a broncu sa 21.96m Talijan Leonardo Fabbri.

Branitelj naslova otprije dvije godine iz Beograda Brazilac Darlan Romani je sa 21.11m završio na sedmom mjestu.