Tom Walsh pobjednik Memorijala Ivana Ivančića, Mihaljević završio četvrti

09.09.2023., Zagreb - 73. Boris Hanzekovic memorijal - Continental Tour Gold miting. natjecanje u bacanju kugle na Sveucilisnoj livadi.  Photo: Igor Soban/PIXSELL

Igor Soban/PIXSELL

Novozelanđanin Tom Walsh pobjednik je Memorijala Ivana Ivančića u bacanju kugle na bacalištu pokraj gradskih fontana i Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

Nakon što su skakači u dalj u petak na Trgu bana Josipa Jelačića otvorili trodnevni program na zagrebačkom WA Continental Tour Gold mitingu, u subotu su na rasporedu bili bacači kugle kod “fontana”, a završnica mitinga bit će u nedjelju na stadionu Mladosti uz Savu.

Od 2014. godine natjecanje u bacanju kugle održava se pokraj gradskih fontana i Nacionalne i sveučilišne knjižnice, a od 2015. ono nosi naziv Memorijal Ivana Ivančića, u spomen na legendarnog trenera.

Walsh je pobijedio sa 22.46 metara ostvarivši petu pobjedu na ovom mitingu izjednačivši se tako s Amerikancem Ryanom Crouserom, koji je na fontanama također pobijedio pet puta. No, aktualni svjetski prvak i olimpijski pobjednik, koji je ove godine izostao, još uvijek drži rekorder mitinga sa 22.84 metra.

Zanimljivo, otkako se natjecanje u bacanju kugle održava pokraj fontana slavili su samo Crouser i Walsh.

Drugo mjesto osvojio je dvostruki svjetski prvak i aktualna bronca s nedavnog Svjetskog prvenstva u Budimpešti Joe Kovacs koji je bacio kuglu 21.72, dok je srebrni iz Budimpešte Talijan Leonardo Fabbri u Zagrebu bio treći sa 21.55m.

Najbolji hrvatski bacač kugle i aktualni europski prvak Filip Mihaljević bio je četvrti sa 21.52 metara, što je 11 cm slabije od njegovog najboljeg rezultata ove sezone.