epa06819310 Players of Belgium celebrate the 2-0 goal during the FIFA World Cup 2018 group G preliminary round soccer match between Belgium and Panama in Sochi, Russia, 18 June 2018.

(RESTRICTIONS APPLY: Editorial Use Only, not used in association with any commercial entity - Images must not be used in any form of alert service or push service of any kind including via mobile alert services, downloads to mobile devices or MMS messaging - Images must appear as still images and must not emulate match action video footage - No alteration is made to, and no text or image is superimposed over, any published image which: (a) intentionally obscures or removes a sponsor identification image; or (b) adds or overlays the commercial identification of any third party which is not officially associated with the FIFA World Cup)  EPA/FRIEDEMANN VOGEL   EDITORIAL USE ONLY

U prvoj utakmici skupine G na Svjetskom nogometnom prvenstvu Belgija je u Sočiju svladala debitanta Panamu sa 3-0 (0-0).

Pogotke za Belgiju postigli su Dries Mertens (47) i Romelu Lukaku (69, 75).

Jedan od favorita ovog prvenstva Belgija tek je u drugom poluvremenu uspjela srušiti “bunker” Paname i to sjajnim udarcem Mertensa.

Tijekom prvog poluvremena Belgija je imala nadmoć, no vrlo je rijetko uspijevala zaprijetiti Penedu na panamskom golu iako je susret mogao krenuti u povoljnom smjeru za “crvene vragove” već u samom otvaranju. No, nakon lijepe akcije u kojoj je lopta kao po koncu prešla s desne na lijevu stranu uslijedio je preslab udarac Carasca kojega je panamski vratar lakoćom ukrotio. Do kraja prvog poluvremena Belgija je stvorila još samo dvije izglede situacije pred suparničkim vratima, u 21. minuti je panamski kapetan Torres u posljednjem trenutku izbio loptu ispred Lukakua koji je čekao loptu na drugoj vratnici, dok je Mertensov pokušaj s vrha kaznenog prostoru 40. minuti prohujao pored vratnice.

Ono što nije uspjelo Mertensu krajem prvog poluvremena, jest početkom drugog. Panamska obrana uspjela je presjeći centaršut prema glavi Lukakua, no lopta je pala idealno na volej Mertensu, a napadač Napolija je izvrsnim udarcem pogodio sam gornji desni kut nemoćnog Peneda.

Nakon primljenog pogotka Panama se otvorila i stvorila dobru priliku za izjednačenje u 54. minuti no pokušaj Murilla blokirao je Courtois.

Belgija je u razdoblju od 69. do 75. minute s dva gola svog prvog napadača Romelua Lukakua potvrdila očekivanu pobjedu. Lukaku je prvo glavom s pet metara pogodio mrežu suparnika nakon lijepog ubačaja De Bruynea, da bi potom još i znalački okončao protunapad kojega su izveli De Bruyne, Witsel i Hazard.

Od 20 sati u drugom susretu ove skupine igrat će Tunis i Engleska u Volgogradu.