Martić u polufinalu Dubaija

epa08143311 Petra Martic of Croatia reacts during her women's singles first round match against Christina McHale of USA at the Australian Open Grand Slam tennis tournament in Melbourne, Australia, 20 January 2020. EPA/ROMAN PILIPEY

EPA/ROMAN PILIPEY

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u polufinale WTA turnira u Dubaiju pobijedivši 24. igračicu svijeta Estonku Anet Kontaveit s 7-6 (4), 6-1.

Martić (WTA 15.) je nastavila s dobrim igrama u Dubaiju gdje je nanizala tri pobjede bez izgubljenoga seta. Protiv Kontaveit je Petra dobila prvi set, u kojem je gubila s 0-2, potom kod 5-6 spasila set-loptu, a u “tie-breaku” nadoknadila zaostatak od 1-3. U drugom setu igra Martić je postala prejaka za Estonku, Dućanka je povela s 3-0 i lako privela meč kraju nakon sat i 43 minute igre.

Bio je to njihov prvi međusobni dvoboj.

Martić će u polufinalu igrati s 19. igračicom svijeta Kazahstankom Jelenom Ribakovom, koja je u fantastičnoj formi jer je u Dubaiju izbacila i pobjednicu Australian Opena Sofiju Kenin i drugu nositeljicu Čehinju Karolinu Pliškovu.