Marino Bloudek na Svjetskom atletskom prvenstvu nije se kvalificirao u polufinale na 800 metara

29.08.2017., SRC Mladost, Zagreb -  IAAF World Challenge Zagreb - 67. memorijal Borisa Hanzekovica. Utrka na 800m (drzavno natjecanje). Marino Bloudek. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Nekadašnji europski juniorski prvak na 800 m, 24-godišnji hrvatski reprezentativac Marino Bloudek nije se uspio plasirati u polufinale te discipline na Svjetskom atletskom prvenstvu u Budimpešti, gdje je u svojoj kvalifikacijskoj skupini osvojio sedmo mjesto.

Bloudek je imao rezultat 1:46.63 minuta, što je za samo 25 stotinki sporije od njegovog osobnog rekorda postavljenog prije nešto više od dva mjeseca u Budimpešti.

Nakon što se od starta držao među blizu vodećih, Bloudek je oko 300 metara prije cilja odlučio otići na čelo i diktirati tempo. Sve do zadnjih stotinjak metara prvi hrvatski predstavnik u ovoj disciplini na svjetskim prvenstvima bio je u vodstvu, no u završnici je ostao bez snage za još jedno ubrzanje i na kraju osvojio sedmo mjesto u skupini, a ukupno imao 27. rezultat u konkurenciji 61 trkača.

Iz njegove kvalifikacijske skupine izravno su se u polufinale plasirali aktualni europski dvoranski prvak Španjolac Adrian Ben (1:45.37), aktualni američki prvak Bryce Hoppel (1:45.569 i aktualni britanski prvak Daniel Rowden (1:45.67), a pridružio im se i četvrtoplasirani Poljak Filip Ostrowski (1:45.76), posljednji od trojice trkača koji su ušli u sljedeću fazu natjecanja po vremenu.