Marin Čilić nastavlja s pobjedama, u drugom kolu Pariza čeka ga Sebastian Korda

epa09554230 Marin Cilic of Croatia celebrates winning against Botic Van De Zandschulp of the Netherlands during their semi final match of the St.Petersburg Open ATP tennis tournament in St.Petersburg, Russia, 30 October 2021.  EPA/ANATOLY MALTSEV

EPA/ANATOLY MALTSEV

Hrvatski tenisač Marin Čilić mijenja turnire, ali ne mijenja pobjedničke navike. U 1. kolu ATP 1000 turnira u Parizu Čilić je u dva seta svladao Španjolca Alejandra Davidovicha Fokinu.

Nakon jednog sata i 27 minuta Čilić je pobijedio 6-3, 6-4 i time uzvratio Španjolcu za prošlogodišnji poraz u Kölnu.

Vrlo brzo je prošlotjedni pobjednik u Sankt Peterburgu zavladao pariškim terenom. Španjolac se držao do 2-3 i to je, više-manje, bilo sve od njega u prvom setu. Čilić je kod 3-2 napravio break i lakoćom držao svoj servis do kraja prve dionice.

U drugom setu Čilić se puno brže i uvjerljivije odmaknuo od suparnika. S dva vezana breaka pobjegao je na 4-0. No, Španjolac, trenutačno 45. tenisač s ATP ljestvice, nije time bio slomljen. Kod 2-5 je napravio jedini break u meču te je osvojio svoj servis gem za 4-5.

Sve je moglo poprimiti još veću dramu jer je Davidovich Fokina imao break-loptu za 5-5, no Čilić nije dopustio potpuni povratak u meč svom suparniku.

Čilić je odservirao za novu pobjedu i prolaz dalje. U 2. kolu Čilić će igrati protiv Amerikanca Sebastiana Korde koji je dan ranije, u tri seta, svladao Rusa Aslana Karaceva koji je prije dva tjedna svladao Čilića u finalu ATP turnira u Moskvi.