Lyon ostvario prvu pobjedu sezone, i dalje su na dnu ljestvice

Anthony Lopes OL FOOTBALL : Stade Rennais x OL - Ligue 1 - Journà e 12 - 12/11/2023 BaptisteAutissier/Panoramic PUBLICATIONxNOTxINxFRAxBEL

Baptiste Autissier/Panoramic/GuliverImages

U susretu 12. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na gostovanju pobijedio Rennes sa 1-0 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone.

Pogodak odluke zabio je Jake O’Brien u 67. minuti na asistenciju Saela Kumbedija.

Susret je uvelike usmjerilo isključenje domaćeg braniča Guela Douea koji je već u petoj minuti “pocrvenio”.

Hrvatski nogometaš Dejan Lovren za Lyon je dobio priliku tek u sudačkoj nadoknadi susreta, dok Duje Ćaleta-Car nije nastupio za goste.

Lyonu je ovo bila prva pobjeda ove sezone u prvenstvu, no “Lavovi” su i dalje na začelju ljestvice sa sedam bodova, pet manje od opasne zone. Rennes je na 13. mjestu sa 12 bodova.

Na ljestvici vodi PSG sa 27 bodova, Nica ima bod manje, a treći je Monaco sa 24 boda.