Luda utakmica na Etihadu, Tottenham izbacio City!

epa07512893 Manchester City's Sergio Aguero (C) in action against Tottenham Hotspur's Jan Vertonghen (R) and Victor Wanyama (L) during the UEFA Champions League quarter final second leg match between Manchester City and Tottenham Hotspur at the Etihad Stadium, Manchester, Britain, 17 April 2019.  EPA/NIGEL RODDIS

Nogometaši Tottenhama izborili su polufinale Lige prvaka! Manchester City slavio je na svom Etihadu sa 4:3, ali zbog više golova u gostima utakmicu polufinala protiv Ajaxa igrat će Tottenham.
Gledali smo nikad luđe otvaranje utakmice. U prvih 20 minuta na Etihadu palo je čak pet golova! City je poveo u četvrtoj minuti preko Raheema Sterlinga, ali Heung-Min Son u sedmoj, odnosno desetoj minuti donosi preokret Tottenhama.
City potom već minuti kasnije izjednačuje preko Bernarda Silve, da bi u 21. minuti Sterling pogodio za novo vodstvo Cityja. Do kraja poluvremena mrežđe su mirovale.
Koliko je uzbudljiv bio početak utakmice, tako je bio i kraj. Sergio Agüero donio je Cityju novu prednost u 59. minuti. ‘Građani’ su tako bili u polufinalu Lige prvaka, ali samo 14 minuta. Naime, Fernando Llorente u 73. minuti postiže pogodak za, pokazat će se kasnije, konačnih 4:3. Brojni navijači i igrači Cityja protestirali su zbog ovog gola zbog navodnog igranja rukom Llorentea.
Turski sudac Cakir preko VAR-a je nekoliko puta pregledavao snimku i odlučio kako je pogodak regularan. City je tada krenuo na sve ili ništa, a Tottenham se branio sa gotovo svim igračima. Ipak, do kraja smo gotovo imali još jedan šok. U trećoj minuti sudačke nadoknade lopta je završila iza leđa Huga Llorisa, a strijelac je bio Sterling.
Etihad je proključao, atmosfera se podignula do maksimuma, ali iz VAR sobe sucu Cakiru javili su kako je asistent pogotka Agüero bio u zaleđu te je pogodak poništen. Od silne euforije do nevjerice i šoka u samo desetak sekundi. Ipak, igrači i navijači Tottenhama slavili su nevjerojatan uspjeh nakon posljednjeg sučevog zvižduka.
U polufinalu ih čeka Ajax, koji je u posljednja dva kola ‘skinuo skalp’ Real Madridu i Juventusu.