Ligue 1: PSG do pobjede s igračem manje

epa11000215 Kylian Mbappe (L) of PSG talks to Kieran Trippier of Newcastle during the UEFA Champions League group F match between Paris Saint-Germain and Newcastle United in Paris, France, 28 November 2023.  EPA/YOAN VALAT

EPA/YOAN VALAT

Nogometaši Paris St. Germaina osvojili su tri gostujuća boda u 14. kolu francuske Ligue 1, svladali su Le Havre s 2-0.

Pobjeda je za Parižane time značajnija jer je ostvarena s igračem manje. Već u desetoj minuti francuski prvak je ostao s igračem manje nakon isključenja vratara Donnarumme, zbog prekršaja izvan šesnaesterca.

Prvi pogodak PSG je postigao u 23. minuti nakon točne akcije i vrlo preciznog udarca Mbappea. Sve do 89. minute bilo je minimalnih 1-0, a tada je priču ovog susreta zaključio Vitinha golom za 2-0.

PSG na vrhu ljestvice sada ima četiri boda više od drugoplasirane Nice. Le Havre je ostao na devetom mjestu ljestvice.