Ligue 1: Ćaleta-Car poražen u debiju za Lyon

16.11.2019., stadion HNK Rijeka, Rijeka - Kvalifikacije za Europsko prvenstvo, skupina E, 9. kolo, Hrvatska - Slovacka. Duje Caleta Car. r"nPhoto: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Momčad Strasbourga svladala je Olympique Lyon s 2-1 u posljednjoj utakmici prvog kola francuskog nogometnog prvenstva.

Sva tri gola su pala u drugom poluvremenu. Jean-Ricner Bellegrade je u 63. minuti doveo Strasbourg u vodstvo iz slobodnog udarca, a u 75. minuti je na njegovo dodavanje Lebo Mothiba povisio na 2-0. Nicolas Tagliafico je u 88. minuti uspio samo smanjiti zaostatak gostiju.

Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car je bio u početnoj postavi Lyona i odigrao je cijelu utakmicu. Zbog ozljede Dejan Lovren nije konkurirao za nastup.

Nogometaši Rennesa sjajno su otvorili novu sezonu francuskog prvenstva pobijedivši pred svojim navijačima Metz s uvjerljivih 5-1. Dva pogotka za domaće postigao je Ibrahim Salah (87, 90+3), iako je u igru ušao tek u 84. minuti, a po jednom su strijelci bili Arnaud Kalimuendo (20), Amine Gouiri (51) i Jeremy Doku (67). Jedini pogodak za Metz postigao je Youssef Maziz (21).

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer za Rennes je igrao od 75. minute.

Francuska – 1. kolo
Brest – Lens 3-2 (Del Castillo 45+1-11m, 87-11m Lala 56 / Sotoca 11, Machado 22)
Clermont – Monaco 2-3 (Wieteska 7, M. Cham 53 / Vanderson 26, Ben Yedder 43, 70, Akliouche 90+3)
Montpellier – Le Havre 2-2 (Adams 58, 60 / Lloris 6, Grandsir 90+1)
Nantes – Toulouse 1-2 (M. Mohamed 13-11m / Aboukhlal 62, Nicolaisen 90+1)
Rennes – Metz 5-1 (Kalimuendo 20, Gouiri 51, Doku 67, I. Salah 87, 90+3 / Maziz 21)
Strasbourg – Lyon 2-1 (Bellegarde 63, Mothiba 75 / Tagliafico 88)