Liga prvaka: Pobjede Real Madrida i Manchester Cityja

epa09119377 Real Madrid's striker Vinicius Jr celebrates after scoring the 3-1 goal during the UEFA Champions League quarter final first leg soccer match between Real Madrid and Liverpool FC held at Alfredo Di Stefano stadium, in Madrid, central Spain, 06 April 2021.  EPA/Kiko Huesca

EPA/Kiko Huesca

Nogometaši Real Madrida i Manchester Cityja ostvarili su pobjede u prvim susretima četvrtfinala Lige prvaka.

“Kraljevski klub” je na stadionu Alfredo Di Stefano pobijedio Liverpool sa 3-1 uz asistenciju kapetana hrvatske reprezentacije Luke Modrića, dok je City na Etihadu porazio Borussiju Dortmund sa 2-1.

Real Madrid je protiv Liverpoola poveo 2-0, “Redsi” su na otvaranju drugog dijela smanjili, no domaćin je do kraja susreta zabio još jedan gol za 3-1 pobjedu.

Strijelci za španjolski sastav bili su Vinicius Junior (27, 65) i Marco Asensio (36), dok je za Liverpool zabio Mohamed Salah (51).

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real asistiravši Viniciusu u 65. minuti za treći pogodak domaćina. Kapetan “Vatrenih” je tako postao najstariji igrač u Ligi prvaka (35 godina, 209 dana) koji je upisao asistenciju u tri uzastopna susreta čime je nadmašio učinak Ryana Giggsa kojem je to uspjelo 2011. sa 37 godina.

U drugom susretu večeri Manchester City je porazio Borussiju Dortmund sa 2-1.

“Građani su poveli u 19. minuti golom Kevina De Bruynea, izjednačio je Marco Reus u 84. minuti, a pobjedu Cityju donio je Phil Foden u 90. minuti

Uzvratni susreti su 14. travnja u Liverpoolu i Dortmundu.

U srijedu su na rasporedu još dvije utakmice četvrtfinala, a sastaju se Porto i Chelsea, te Bayern Munchen i PSG.