Liga prvaka: Lazio iznenadio Bayern, PSG bolji od Real Sociedada

epa11153592 Bayern's Dayot Upamecano (L) and Lazio's Ciro Immobile (C) in action during the UEFA Champions League Round of 16, 1st leg soccer match SS Lazio vs FC Bayern Munich in Rome, Italy, 14 February 2024.  EPA/ANGELO CARCONI

EPA/ANGELO CARCONI

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Lazio je na Olimpicu pobijedio Bayern München sa 1-0, dok je u drugom susretu večeri PSG na Parku prinčeva porazio Real Sociedad sa 2-0.

Pogodak odluke u susretu igranom na Olimpicu postigao je Ciro Immobile u 69. minuti iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Dayot Upamecano i pritom zaradio crveni karton. Uzvrat je 5. ožujka u Münchenu.

Prvu priliku su imali gosti, Harry Kane se u sedmoj minuti našao u odličnoj poziciji, ali je loše pucao iznad prečke. U 22. minuti je prvi put zaprijetio i domaćin, Luis Alberto je pucao sa 25 metara, ali pored gola.

U 32. minuti udarac je okušao Leroy Sane, ali ponovo nije bilo prave opasnosti za domaća vrata. Osam minuta kasnije pucao je i Jamal Musiala, ali također neprecizno.

Na otvaranju drugog dijela Lazio je imao sjajnu priliku. Upamecano je pogriješio i izgubio loptu. Alberto je proigrao Gustava Isaksena koji je izbio sam ispred Manuela Neuera, ali je njemački vratar sjajno reagirao.

Ključni trenutak dogodio se u 67. minuti kada je Dayot Upamecano još jednom pogriješio. Ovoga puta je skrivio kazneni udaraca zaradivši pritom i crveni karton. Upamecano je oborio Isaksena i za francuskog suca Francois Letexiera nije bilo dvojbe.

Udarac s bijele točke je precizno izveo Ciro Immobile postigavši 206. gol u dresu rimskog kluba. U samoj završnici Lazio je mogao i uvjerljivije slaviti. U 89. minuti Felipe Anderson je imao odličnu priliku, no loše je reagirao. Lijepu priliku u drugoj minuti nadoknade nije iskoristio niti Pedro pa Bavarci na koncu mogu biti i sretni što napuštaju Rim samo s golom zaostatka.

Zanimljivo, Bayern je prema vratima rimskog kluba putio 15 udaraca, ali niti jedan u okvir gola.

U drugom susretu večeri PSG je pobijedio Real Sociedad sa 2-0 golovima Kylana Mbappea (58) i Bradleyja Barcole (70). Uzvrat je 5. ožujka u San Sebastianu.

Gosti su već u prvoj minuti mogli šokirati Parižane. Andre Silva je pucao sa 20-tak metara, ali pored gola. U sedmoj minuti uzvratio je PSG. Kylian Mbappe je imao sjajnu priliku, ali je Alex Remiro sjajno reagirao.

U 18. minuti ponovo je zaprijetio Sociedad. Pucao je Takefusa Kubo je napravio slalom kroz obranu PSG-a, ali pucao je pored gola. U 22. minuti su gosti još jednom zaprijetili. Ovoga puta Kubo je ubacio, ali je Andre Silva iz dobre pozicije pucao preko gola.

Tri minute kasnije priliku smo vidjeli na suprotnoj strani, no Ousmane Dembele nije bio precizan. U 44. minuti je domaćine spasila greda. Mikel Merino je opalio sa 20-ak metara, ali je pogodio gredu.

U nastavku susreta PSG je zaigrao daleko bolje i u 58. minuti Mbappe je uspio otključati suparnička vrata. Dembele je izveo korner, Marquinhos je glavom prebacio na drugu vratnicu gdje je Mbappe bio spreman pogodivši za 1-0. Pet minuta kasnije moglo je biti i 2-0, Mbappe je pucao sa 20-tak metara, ali je lopta okrznula gredu.

U 72. minuti PSG je povećao prednost na 2-0, a sve je sam napravio Bradley Barcola. Mladi 21-godišnji Francuz je dobio loptu na lijevom krilu, projurio pokraj Traorea i potom udarcem kroz noge svladao Remira za konačnih 2-0.