LIGA PRVAKA Benfica i PSG u četvrtfinalu

EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Nogometaši Benfice i PSG-a plasirali su se sinoć u četvrtfinale Lige prvaka. Priključili su se tako Wolfsburgu i Real Madridu, koji su svoje mjesto u četvrtfinalu osigurali u utorak.

Benfica je potvrdila pobjedu iz prvog susreta (1:0) protiv Zenita. Rusi su poveli na domaćem terenu preko hulka u 69. minuti. Ali, do kraja susreta Benfica je preokrenula rezultat. Gaitan je izjednačio u 85. minuti, a pobjedu donio Talisca u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Prvo je ovo četvrtfinale Lige prvaka za Benficu od sezone 2011/12., kada ih je eliminirao Chelsea. Nicolas Gaitan u sedam je nastupa u Ligi prvaka sudjelovao u isto toliko pogodaka – upisao je četiri gola i tri asistencije. Brazilac Hulk sinoć je upisao svoj 50. nastup u Ligi prvaka, postavši tako 24. Brazilac s tim uspjehom.

Utakmica dana igrala se na Stamford Bridgeu. Parižani su u Englesku donijeli prednost od 2:1, a sinoć su slavili s istim rezultatom. Igrač utakmice bio je Zlatan Ibrahimović koji je upisao pogodak i asistenciju. PSG je poveo u 16. minuti preko Adriena Rabiota. Izjednačio je Diego Costa 11 minuta kasnije. Na asistenciju Angela di Marije Zlatan Ibrahimović potvrđuje prolazak PSG-a u 67. minuti.

Pred Chelseajem je sada teško razdoblje – nalaze se na 10. mjestu Premierlige, te postoji mogućnost da sljedeće sezone ne nastupe u Europi. Druga je ovo godina zaredom da PSG izbacuje Chelsea iz osmine finala – prošle su godine prošli zbog više postignutih golova u gostima.

“Pokazali smo im previše poštovanja u prvih deset minuta. PSG je odlična ekipa, ali jednom kada smo preuzeli kontrolu, stvarali smo više prilika. Sve se promijenilo u 67. minuti. Imali smo odličnu priliku za postići gol, a onda nam se Costa ozlijedio”, kazao je nakon susreta trener Chelsea Guus Hiddink.

“Igrali smo strpljivo. Napravili smo dovoljno za pobjedu. Ukupno, odigrali smo onako kako smo željeli. Nije bilo lako, ali radimo odlične stvari. Tko zna gdje nam je kraj, još uvijek želimo više”, rekao je Zlatan Ibrahimović.