La Liga: Remi Espanyola i Osasune, asistencija Budimira

epa09920531 Osasuna's striker Ante Budimir (3-R) celebrates with his teammates after scoring the 0-1 during their Spanish LaLiga match between CA Osasuna and Elche CF at Martinez Valero stadium in Elche, eastern Spain, 01 May 2022.  EPA/Manuel Lorenzo

EPA/Manuel Lorenzo

I treća nedjeljna utakmica 35. kola španjolske La Lige nije iznjedrila pobjednika. Bodove su podijelili nogometaši Espanyola i Osasune koji su odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 42. minuti. Strijelac je bio Kike Barja, a asistirao mu je hrvatski napadač Ante Budimir. Inače, na ovoj utakmici je stao sjajan niz Budimira koji je prethodno, u šest ligaških utakmica, bio strijelac za Osasunu. Budimir je protiv Espanyola odigrao cijelu utakmicu.

Do boda je Espanyol došao pogotkom Nice Melameda u 67. minuti. Obje se momčadi nalaze u miru sredine ljestvice. Espanyol je trinaesti, a Osasuna deveta.

Ranije su, na isti način, odigrali Villarreal i Sevilla (1-1). Tvrda utakmica odlučena je u završnici, a umoran od ovotjednog polufinala Lige prvaka Villarreal je poveo pogotkom Argentinca Lo Celsa u 86. minuti. Vodio je domaćin sve do 95. minute kada je ipak primio pogodak. Nakon kornera, u gužvi domaćeg šesnaesterca, najbolje se snašao Kounde te je doslovno ugurao loptu u mrežu za konačni remi.

Sevilla je ostala na trećem mjestu ljestvice. Ima 65 bodova te još uvijek nije matematički osigurala plasman u Ligu prvaka iduće sezone (jedno od prva četiri mjesta na ljestvici). No, nije ni daleko od tog cilja. Ima sedam bodova više od gradskog rivala Betisa. Villarreal je ostao sedmi na ljestvici.

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić počeo je utakmicu za Sevillu te je zamijenjen u 59. minuti.

Recimo kako su u prvom nedjeljnom ogledu Getafe i Rayo Vallecano odigrali 0-0. Potencijalnom pobjedom Getafe je mogao sebi osigurati daleko mirniju završnicu sezone te lagodniju borbu za ostankom u eliti. Ovaj bod nije donio željeni mir u tu momčad koja se nalazi na 15. mjestu ljestvice te je od opasne zone udaljena samo pet bodova.

La Liga, 35. kolo:

Espanyol – Osasuna 1-1 (Nico Melamed 67 / Kike Barja 42)

Getafe – Rayo Vallecano 0-0

Villarreal – Sevilla 1-1 (Lo Celso 86 / Kounde 90+5)

Atletico – Real Madrid (21 sat)

Subota:

Mallorca – Granada 2-6 (Sevilla 28, Raillo 58 / Suarez 6, Escudero 46, Puertas 55, Molina 69, 90, Uzuni 78)

Athletic – Valencia 0-0

Celta – Alaves 4-0 (Galhardo 6, Iago Aspas 34, 66, Navarro 57-ag)

Cadiz – Elche 3-0 (Negredo 80, Sobrino 83, Lozano 90+3)

Betis – Barcelona 1-2 (Bartra 79 / Fati 76, Alba 90+4)