La Liga: Mallorca osvojila veliki bod protiv Barcelone

epa10884874 Players of Mallorca celebrate scoring the 1-0 goal during the Spanish LaLiga soccer match between RCD Mallorca and FC Barcelona, in Palma de Mallorca, Balearic Islands, Spain, 26 September 2023.  EPA/CATI CLADERA

EPA/CATI CLADERA

Nogometaši Mallorce i Barcelone odigrali su 2-2 u susretu sedmog kola španjolske La Lige, ogledu u kojem se Barcelona dva puta vraćala iz zaostatka.

Mallorca je povela već u osmoj minuti, a veliku pogrešku vratara Barcelone Ter Stegena iskoristio je Muriqi za 1-0 domaćina. Gosti su izjednačili u 41. minuti kada je vrlo precizno, s 18 metara, potegnuo i pogodio Raphinha. Samo nekoliko minuta kasnije mogao je Brazilac dovesti Barcelonu u vodstvu, no njegova je šansa ostala propuštena, a Mallorca je brzo nakon toga opet povela. U trećoj minuti nadoknade prvog dijela Abdon Prats je zabio za 2-1.

Otvorena utakmica nastavljena je i u drugom poluvremenu, a novo rezultatsko priključenje Barcelona je ostvarila u 75. minuti nakon pogotka Fermina za 2-2.

Do kraja su obje momčadi imali prilike za treći pogodak i pobjedu, ali mreže su ostale mirne do posljednjeg sučevog zvižduka. Barcelona je ostala prva te uz pet pobjeda sada ima i dva remija. Mallorca se popela na 15. mjesto ljestvice.

U srijedu se za bodove bore Athletic – Getafe, Villarreal – Girona, Real Madrid – Las Palmas, Cadiz – Rayo Vallecano i Valencia – Real Sociedad, dok će u četvrtak igrati Granada – Betis, Celta – Alaves i Osasuna – Atletico.

La Liga, 7. kolo:

Mallorca – Barcelona 2-2 (Muriqi 8, Prats 45+3 / Raphinha 41, Fermin 75)

Sevilla – Almeria 5-1 (En-Nesyri 7, Lukebakio 8, Suso 38, Lamela 51, Kike Salas 90+2 / Suarez 71-11m)

1. Barcelona       7  5  2  0  18-8   17
2. Girona          6  5  1  0  16-7   16
3. Real Madrid     6  5  0  1  11-6   15
4. Athletic        6  4  1  1  11-4   13
5. Atletico        5  3  1  1  13-5   10
6. Valencia        6  3  1  2   9-6   10
7. R.Vallecano     6  3  1  2   7-9   10
8. Real Sociedad   6  2  3  1  12-10   9