Kvalifikacije za EURO: Pobjede Danske i Kazahstana

epa10853056 Christian Eriksen of Denmark in action during the UEFA Euro 2024 qualification round match between Finland and Denmark in Helsinki, Finland, 10 September 2023.  EPA/STR

EPA/STR

Nogometna reprezentacija Danske slavila je s 1-0 protiv Finske na Olimpijskom stadionu u Helsinkiju u utakmici 6. kola u skupini H kvalifikacija za EURO 2024.

Pobjedu Dancima i skok na prvo mjesto u skupini donio je Pierre-Emile Hojbjerg pogotkom u 86. minuti.

Danska je s 13 bodova iz šest nastupa za jedan bod prestigla do danas vodeću Finsku i reprezentaciju Kazahstana koja je u nedjelju u Astani s 1-0 svladala Sjevernu Irsku pogotkom Samorodova u 27. minuti.

U skupini E Moldavija je slavila s 1-0 na Farskim Otocima, a pogodak za tri boda postigao je Vadim Rata u 53. minuti. Moldavija je s osam bodova na drugom mjestu, iza Češke koja također ima osam bodova, ali i utakmicu manje.

S dva pogotka u sučevom dodatku, na kraju prvog poluvremena i na kraju utakmice, Crna Gora je u Podgorici svladala Bugarsku s 2-1. Stefan Savić (45+1) je doveo Crnogorce u vodstvo. U 59. minuti domaća reprezentacija je ostala s igračem manje zbog drugog žutog kartona Vujačića, a Despodov je propustio iz dosuđenog kaznenog  udarca izjednačiti. To je u 79. minuti učinio Preslav Borukov. No, u sedmoj minuti sučevog dodatka Stevan Jovetić je donio vrijednu pobjedu Crnogorcima koji su s osam bodova iz pet nastupa privremeno došli na drugo mjesto iza vodeće Mađarske, koja ima 10 bodova iz četiri utakmice.