KOLEKCIONAR GRAND SLAMOVA Pavić: ‘Nisam još ni svjestan što zapravo znači ovo što sam napravio’

Tennis : Roland Garros 2024 - France - Mate Pavic - Croatie et Arevalo - El Salvador- remporte le titre du double Messieurs - Marcelo Arevalo et Mate Pavic remportent la finale double messieurs des Internationaux de Tennis de Roland Garros face Simone Bolelli et Andrea Vavassori (7/5, 6/3) à Paris le 8 juin 2024. Marcelo Arevalo and Mate Pavic win the men's doubles final of the Roland Garros Tennis Open against Simone Bolelli and Andrea Vavassori (7/5, 6/3) in Paris on June 8, 2024.,Image: 880091435, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Chryslene Caillaud / Panoramic / Bestimage / Profimedia

Chryslene Caillaud / Panoramic / Bestimage / Profimedia

Mate Pavić, 31-godišnji hrvatski tenisač, osvojio je Roland Garros sa svojim partnerom Marcelom Arevalom iz Salvadora, u finalu turnira parova svladali su talijansku kombinaciju Simonea Bolellija i Andreu Vavassorija sa 7-5, 6-3.

Pavić je time kompletirao sva četiri Grand Slam turnira u karijeri, u igri parova. Ranije je osvojio Australian Open 2018. s Austrijancem Marachom, Wimbledon je osvojio s Nikolom Mektićem 2021., dok je na US Openu bio najbolji 2020. godine u paru s Brazilcem Soaresom.

Mate je jedan od najboljih igrača u ‘dublu’ na svijetu”, kratak i jasan je bio Arevalo u odgovoru na pitanje zašto tako dobro funkcioniraju, iako su kratko zajedno, tek od početka ove sezone.

Inače, ovo je Mati bila ukupno 38. titula iz 69. finala u karijeri, a od toga je u ovih posljednjih šest mjeseci osvojio već treći turnir s Arevalom iz četiri finala.

BRAVO, MATE! Fantastični Pavić osvojio i posljednji Grad Slam naslovi koji mu je trebao – Roland Garros!

“Za mene je poseban osjećaj napokon osvojiti titulu u Roland Garrosu. Izgubio sam prije dva finala ovdje, izmicala mi je ta titula koju sam jako htio osvojiti. Zbog toga je bilo i malo stresno igrati ovaj meč, bilo je puno emocija, nije bilo lako sve to kontrolirati, ali zato sam super sretan što sada imam i to ostvarenje u karijeri”, govorio je Mate na konferenciji za medije poslije finala.

“I ja bih volio da sam kompletirao Career Slam, ha-ha”, nadovezao se njegov partner u trijumfu.

“Prijašnje mečeve smo igrali oko podneva ili oko 14 sati, pa smo navikli na taj ritam i s buđenjem, pripremom za meč. Ovog puta je finale bilo kasnije, morali smo čekati duže nego inače i postajali smo nestrpljivi, ali na kraju smo odigrali jako dobro i osobno sam se osjećao sjajno na terenu. I kad smo pali u break zaostatka u drugom setu, odmah smo se vratili i otad je sve teklo glatko”, dodao je Arevalo.

Tenisači uz koje sada stoji i Matino ime sve su redom legende tenisa, posebno kada govorimo o parovima – Bob Mike BryanTodd WoodbridgeMark WoodfordeDaniel Nestor. Američki blizanci te popularni australski Woodiesi velebne su uspjehe ostvarili zajedno, Kanađanin Nestor, pak, s tri različita suigrača, a Pavić s četvoricom.

“To su prilično velika imena u svijetu tenisa, a biti s njima u istoj kategoriji, u tako elitnom društvu, ne znam kako to komentirati. Nisam zapravo još ni svjestan što to zapravo znači“, rekao je Pavić.

“Dogodilo mi se nešto slično kada sam osvojio olimpijsko zlato. Osvojio sam medalju, bilo je dobro, bio sam sretan, ali nisam bio svjestan koliko je to veliko, dok zapravo nisam dobio osjećaj kroz komunikaciju s drugim ljudima koji su to spominjali, isticali kao nešto posebno i tek onda mi je to ‘sjelo’. Tako će valjda i za ovo trebati nešto vremena da mi dođe u glavu što sam uspio napraviti i što znači biti u takvom društvu.