Juventus uvjerljiv, pogodak i asistencija Mandžukića

epa05711683 Juventus' Paulo Dybala, left, jubilates embracing his teammate Mario Mandzukic, right, after scoring during the Italy's Cup soccer match Juventus Fc vs Atalanta Bergamasca Calcio at Juventus Stadium in Turin, Italy, 11 January 2017.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

U susretu 33. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je bez previše problema porazio Genou 4-0, a hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić postigao je pogodak i upisao asistenciju.

Juve je lagano stigao do pobjede protiv Genoe koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić.

Torinska ‘Stara dama’ je već u prvom poluvremenu zabila tri gola, a u nastavku potvrdila pobjedu s još jednim golom.

Domaćin je stigao do vodstva u 17. minuti nakon što je Ezequiel Munoz gurnuo loptu u vlastitu mrežu. Samo minutu kasnije Paulo Dybala je zabio za 2-0, a u 41. minuti među strijelce se upisao i Mandžukić. Bio je to njegov šesti pogodak ove sezone. U drugom dijelu pogodak za Juve zabio je i Leonardo Bonucci u 64. minuti na dodavanje hrvatskog napadača koji je igrao do 82. minute.

Mandžukić je treći hrvatski nogometaš koji se u ovom kolu upisao među strijelce.

Stipe Perica je u pobjedi Udinesea 2-1 protiv Cagliarija imao pogodak i asistenciju. Perica je ušao u igru u 65. minuti, već je u 70. zabio vodeći gol za Udinese, a potom je u 73. asistirao Gabrieleu Angelliju za 2-0. Mogao je Perica postići još jedan pogodak u 75. minuti, ali je lopta pogodila vratnicu. Perica je ove sezone upisao ukupno pet golova i asistenciju.

Među strijelce se upisao i Ivan Perišić u porazu Intera na gostovanju kod Fiorentine (4-5).

Na ljestvici vodi Juventus sa 83 boda, Roma je druga sa 72 boda i utakmicom manje, a treći je Napoli sa 71 bodom.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Pescara i Roma.

REZULTATI:
Juventus - Genoa    4-0 (Munoz 17-ag, Dybala 18, MANDŽUKIĆ 41, Bonucci 64)
Chievo - Torino     1-3 (Pellissier 65 / Ljajić 52, Zappacosta 56, Falque 75)
Milan - Empoli      1-2 (Lapadula 72 / Mchedlidze 40, Thiam 67)
Udinese - Cagliari  2-1 (PERICA 70, Angella 73 / Borriello 86)
Sampdoria - Crotone 1-2 (Schick 20 / Falcinelli 67, Simy 80)
Lazio - Palermo     6-2 (Immobile 8, 9, Diao 21, 24-11m, 26, Crecco 90 / Rispoli 46, 52)
Sassuolo - Napoli   2-2 (Berardi 59, Mazzitelli 80 / Mertens 52, Milik 84)

U petak:
Fiorentina - Inter  5-4 (Vecino 23, 64, Astori 62, Babacar 70, 79 / PERIŠIĆ 28, Icardi 34, 88, 90+1)
Atalanta - Bologna  3-2 (Conti 3, Freuler 14, Caldara 75 / Destro 16, Di Francesco 61)

U ponedjeljak: Pescara - Roma