Juventus rutinski do polufinala talijanskog Kupa

epa11070296 Juventus' Arkadius Milik celebrates after scoring the 2-0 goal during the Coppa Italia quarter-finals soccer match between Juventus FC and Frosinone Calcio, in Turin, Italy, 11 January 2024.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nogometaši Juventusa rutinski su izborili plasman u polufinale Kupa nakon što su u Torinu pobijedili Frosinone sa 4-0.

Frosinone je priredio veliko iznenađenje u osmini finala svladavši Napoli sa 4-0, ali protiv torinske “Stare dame” nije išlo. Juventus nikada nije izgubio od Frosinonea u Serie A, a pobijedio je u šest od sedam ligaških susreta.

Domaćin je poveo već u 11. minuti golom Arkadiusza Milika iz jedanaesterca nakon što je Por Lirola srušio Fabia Mirettija. Poljski napadač je u 38. minuti zabio i drugi gol na utakmici, a sjajnu predstavu okrunio je hat-trickom u 48. minuti. Milik je zatresao mrežu i u 57. minuti, no njegov četvrti gol je poništen nakon asistencija VAR-a. Konačnih 4-0 postavio je Kenan Yildriz u 61. minuti.

Juventus će u polufinalu igrati protiv Lazia koji je u srijedu u “Derbyju della Capitale” porazio Romu sa 1-0.

Susret je odlučio pogodak Mattije Zaccagnija iz jedanaesterca u 51. minuti.

Lazio je zadnje tri minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Pedro zaradivši dva žuta kartona u svega dvije minute. U posljednjim sekundama s igračem manje je ostala i Roma nakon što je zbog udaranja isključen Sardar Azmoun. Hrvatski nogometaš Toma Bašić nije igrao za Lazio.

U drugom polufinalu igrat će Atalanta i Fiorentina.

Atalanta je u četvrtfinalnom ogledu na San Siru pobijedila Milan sa 2-1. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Nizozemac Teun Koopmeiners (45+2, 59-11m), a gol za Milan zabio je Rafael Leao (45).

Hrvatski nogometaš Mario Pašalić je za Atalantu igrao od 42. minute umjesto ozlijeđenog Martena De Roona.

Fiorentina je u utorak boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedila Bolognu sa 5-4 nakon što je susret završio bez golova.

Polufinale se igra na dvije utakmice, a termini susreta su 3. i 4. travnja, te uzvrati 24. i 25. travnja.

Finale je 15. svibnja na rimskom stadionu Olimpico.