Atalanta pobjedom protiv Milana do polufinala Kupa

epa11068142 AC Milan’s midfielder Tijjani Reijnders (R) and  Atalanta’s forward Aleksey Miranchuk in action during the Coppa Italia quater final soccer match between AC Milan and Atalanta BC, in Milan, Italy, 10 January 2024.  EPA/DANIEL DAL ZENNARO

EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Nogometaši Atalante izborili su plasman u polufinale talijanskog Kupa nakon što su u četvrtfinalnom ogledu na San Siru pobijedili Milan sa 2-1.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Nizozemac Teun Koopmeiners.

Milan je poveo u 45. minuti golom Rafaela Leaoa na asistenciju Thea Hernandeza. No samo dvije minute kasnije Koopmeiners je zabio za 1-1. U 59. minuti gosti su dobili kazneni udarac. Alejandro Jimenez je srušio Alekseja Mirančuka, a sudac Marco Di Bello pokazao na bijelu točku. Koopmeiners je sigurno zabio za 2-1.

Milan je bio blizu izjednačenja u 71. minuti, pucao je Christian Pulišić, ali je golman obranio. U 88. je zaprijetio i Yunus Musah, ali je Marco Carnesecchi još jednom bio spremena.

Gosti su do pobjede stigli bez trenera Gian Piera Gasperinija koji je u 38. minuti isključen zbog prigovora. Hrvatski nogometaš Mario Pašalić je za Atalantu igrao od 42. minute umjesto ozlijeđenog Martena De Roona.

Atalanta će u polufinalu igrati protiv Fiorentine koja je u utorak boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedila Bolognu sa 5-4 nakon što je susret završio bez golova.

U drugom polufinalu igrat će Lazio i pobjednik ogleda između Juventusa i Frosinonea.

Lazio je mjesto među četiri najbolje momčadi u Kupu izborio pobjedom protiv gradskog suparnika Rome sa 1-0. Derby della Capitale odlučio je pogodak Mattije Zaccagnija iz jedanaesterca u 51. minuti.

Bio je to najljepši poklon navijačima “Nebesko-plavih”, dan nakon proslave 124. rođendana Lazija.

Najbliže izjednačenju Roma je bila u 89. minuti kada je Andre Belotti odlično pucao, no Christos Mandas je sjajno obranio, a potom ispred igrača Rome izbacio loptu u korner. U osmoj minuti nadoknade odličnu priliku je imao i Romelu Lukaku, ali je napadač Rome škaricama pucao preko gola.

Lazio je zadnje tri minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Pedro skupivši dva žuta kartona u svega dvije minute. U posljednjim sekundama s igračem manje je ostala i Roma nakon što je zbog udaranja isključen Sardar Azmoun. Hrvatski nogometaš Toma Bašić nije igrao za Lazio.

Bio je to već uobičajeno, dvoboj visokih tenzija, a za red na i oko Olimpica brinulo je više od tisuću policajaca i redara.