Juranović ponovno asistirao za Union Berlin, Sosa nije nastupao za Stuttgart zbog ozljede

epa10441677 Union’s player celebrate after scoring the 1-1 goal in the German DFB Cup round of sixteen soccer match between FC Union Berlin and VfL Wolfsburg in Berlin, Germany, 31 January 2023.  EPA/CLEMENS BILAN CONDITIONS - ATTENTION: The DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/CLEMENS BILAN

Desni branič hrvatske reprezentacije Josip Juranović upisao je drugu asistenciju za svoj novi klub Union Berlin, a u pobjedi nad Wolfsburgom od 2:1 u osmini finala Njemačkog Kupa sudjelovao je u akcijama kod oba pogotka. Inače, Wolfsburg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač.

Nakon što je Wolfsburg poveo već u petoj minuti golom Waldschmidta, sedam minuta kasnije Juranović je bio asistent za izjednačujući pogodak kojeg je postigao Knoche. U 79. minuti Juranović je ubacio na glavu Beckera, koji je spustio loptu u peterac gdje je natrčao strijelac Behrens i postigao pobjednički pogodak.

Juranović je odigrao cijeli susret za Union.

U četvrtfinale plasirao se Stuttgart, koji je velikim preokretom u završnici susreta slavio na gostovanju kod drugoligaša Paderborna 2:1. Paderborn je poveo autogolom Mavropanosa na samom otvaranju susreta i tu prednost držao do 86. minute. Tada je Dias uspio poravnati, a pobjedu je osigurao Guirassy u petoj minuti sudačke nadoknade. Borna Sosa nije konkurirao za nastup zbog ozljede.