Juniori: Hajduk prošao u polufinale Kupa, Osijek prekinuo niz od dva uzastopna dvoboja bez pobjede

08.02.2023., Split - Utakmica doigravanja juniorske Lige prvaka: Hajduk-Sahtar.

Miroslav Lelas/PIXSELL

U juniorskoj konkurenciji odigran je susret četvrtfinala Hrvatskog nogometnog Kupa i 23. kola Prve NL juniora. Pobjede su ostvarili Hajduk i Osijek, s tim da su se igrači trenera Marijana Budimira plasirali među četiri najbolje momčadi u Kupu.

Hajduk je na Poljudu dočekao Cibaliju i upisao slavlje od 4:1. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 52. minuti, a tada je Jere Vrcić postigao svoj drugi gol na utakmici za 3:0. Prvi je zabio u 14. minuti iz kaznenog udarca (1:0), a prije njegovog drugog pogotka strijelac za 2:0 bio je Noa Skoko u 47. minuti. Jedini strijelac za Vinkovčane bio je David Bosak u 72. minuti sa bijele točke (3:1). Prolaz u polufinale Kupa potvrdio je Duje Reić u 79. minuti.

U polufinalu Majstori s mora igrat će protiv Lokomotive, koja je na svom terenu bila bolja od Mladosti iz Ždralova 2:0. Drugi polufinalni par čine Dinamo i Slaven Belupo. Modri su kod kuće nadigrali Rijeku sa 3:0, a Koprivničani na gostovanju u Osijeku ostvarili prolaz pobjedom od 1:0.

U prvenstvu Osijek je svladao Mladost iz Ždralova 2:0 i prekinuo niz od dvije utakmice zaredom bez slavlja (Cibalia, Varaždin). Golove za Osječane postigli su Petar Ivančan u 35. minuti iz jedanaesterca i Filip Mažar u samoj završnici. U poretku momčad Ivana Lajtmana preskočila je Rudeš i Slaven Belupo te se nalazi na sedmom mjestu sa 33 osvojena boda te utakmicom manje s obzirom da krajem svibnja ima nadoknadu sa Hajdukom.

Rezultati četvrtfinala Hrvatskog nogometnog Kupa za juniore: Osijek – Slaven Belupo 0:1 (Mihalić 59), Lokomotiva – Mladost Ždralovi 2:0 (Kukavica 54, Batur 66 – 11m), Dinamo – Rijeka 3:0 (Lukanić 26 – 11m, Šakota 62, Topić 69), Hajduk – Cibalia 4:1 (Vrcić 14 – 11m, 52, Skoko 47, Reić 79/Bosak 72 – 11m).

Parovi polufinala: Dinamo – Slaven Belupo, Lokomotiva – Hajduk.

Rezultat prve utakmice 23. kola Prve NL juniora: Osijek – Mladost Ždralovi 2:0 (Ivančan 35 – 11m, Mažar 90+2).