Juniori Dinama nakon preokreta svladali vršnjake Red Bull Salzburga

11.10.2022., Gradski stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - UEFA Liga prvaka mladih, skupina E, 4. kolo, GNK Dinamo - Red Bull Salzburg. Anes Krdzalic, Fran Topic Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic / Pixsell

Juniori Dinama su u ogledu 4. kola skupine E UEFA Lige mladih nakon preokreta na travnjaku u Kranjčevićevoj svladali Red Bull Salzburg s 2:1 (0:1). Na taj način su uzvratili gostima za prošlotjedni poraz u Austriji, a ujedno su upisali i drugu pobjedu u grupnoj fazi natjecanja kojom su napravili korak naprijed u borbi za plasman u daljnju fazu. Strijelci za Plave su bili Katinić i Topić dok je ranije za Red Bull zabio Havel.

Mrežu su prvi načeli gosti, i to nakon nekoliko Dinamovih napada i prilika. Austrijanci su presjekli loptu, iskoristili pogrešku Dinamove obrane, Elias Havel povukao je kontranapad desnom stranom pa s 15 metara pogodio suprotni donji kut za vodstvo gostiju u 19. minuti. Vratar Luka Pršlja uspio je okrznuti loptu, ali mu je ipak pobjegla u mrežu, prenosi službena stranica zagrebačkog kluba.

Ssredinom drugog dijela uslijedio je brzopotezni preokret. Raphael Hofer srušio je Mateja Šakotu, a slobodan udarac izveo Brkljača koji je s klupe uskočio nepunu minutu ranije. Bilo je to nedaleko od aut-linije, posve iskosa s desne strane. Brkljača je zavrnuo pred vrata, a u gužvi loptu u mrežu, u sami donji kut, skrenuo Maro Katinić.

Jedva je prošla i minuta, a ponovno je lopta uletjela u mrežu Austrijanaca za potpuni rezultatski preokret. Fran Topić priredio je minijaturu usred suparničkog šesnaesterca. Na malom je prostoru načinio piruetu između trojice braniča pa s desna ljevicom lansirao u suprotni gornji kut.

U drugom današnjem susretu u ovoj skupini Rossoneri su na domaćem terenu dobili Chelsea rezultatom 3:1. Sljedeće iskušenje izabranike Ivana Senzena čeka 25. listopada kad će u Zagrebu dočekati upravo vodeći AC Milan.