Ivica Zubac i Bojan Bogdanović vrlo dobri u porazima Clippersa i New Yorka od Milwaukeeja i Philadelphije

Mar 10, 2024; New York, New York, USA; Philadelphia 76ers guard Kelly Oubre Jr. (9) is fouled by New York Knicks forward Bojan Bogdanovic (44) during the second quarter at Madison Square Garden. Mandatory Credit: Brad Penner-USA TODAY Sports Photo: Brad Penner/REUTERS

Brad Penner/REUTERS

Milwaukee je s 124-117 pobijedio Clipperse u Los Angelesu u ogledu dviju ponajboljih momčadi istočne i zapadne NBA konferencije. Clippersi su igrali bez Kawhi Leonarda i Paula Georgea ali su se svejedno držali u igri do pred kraj, imali su vodstvo 98:96 na osam i pol minuta prije kraja međutim sjajan duo Bucksa Lillard (16) – Antetokounmpo (devet) u zadnjih je 12 minuta zabio ukupno 25 koševa i odveo utakmicu na stranu gostiju. Njih su dvojica postali tek prvi par suigrača nakon 1980. godine koji su u istoj utakmici upisali barem 30 koševa i deset asistencija: Lillard je imao 35 koševa (11/19), 11 asistencija i sedam skokova a Antetokounmpo 34 koša (12/24), deset asistencija i sedam skokova.

Na drugoj strani odličan je bio Ivica Zubac, hrvatski je centar upisao 18 koševa (9/11) i šest skokova, više od njega među Clippersima zabio je samo Norman Powell s 26 koševa (9/21), James Harden je ostao na 13 koševa (5/16) i 11 asistencija.

Joel Embiid je prije nešto manje od dva mjeseca u jednoj utakmici zabio 70 koševa a u nedjelju navečer njegova Philadelphia je za pobjedu nad New Yorkom zabila jedva malo više. U utakmici s najmanje koševa ove sezone Sixersi su u Madison Square Gardenu pobijedili Knickse koji su igrali bez Juliusa Randlea, OG Anunobyja i Mitchella Robinsona s 79-73.

Kelly Oubre predovodio je Sixerse s 18 koševa (6/18), Buddy Hield je imao 16 koševa (6/9). Kod Knicksa Bojan Bogdanović je za tek 18 minuta u igri odigrao vrlo solidno, zabio je deset koševa (2/4 za dva, 2/4 za tri), Jalen Brunson je za 19 koševa šutirao 6/22, Donte DiVincenzo je imao 15 koševa i šut 6/17.