Istra 1961 nanijela Osijeku prvi prvenstveni poraz

22.08.2021., stadion Aldo Drosina, Pula - Hrvatski Telekom Prva liga, 06. kolo, NK Istra 1961 - NK Osijek. Petar Bockaj Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Goran Kovacic/PIXSELL

HT Prva liga više nema neporažene momčadi. U 6. kolu Istra 1961 je pred 621 gledateljem na Aldo Drosini slavila protiv vodećeg Osijeka rezultatom 2:0 (0:0). Pogotke vrijedne tri boda u završnici utakmice postigli su Hassane Bande i Robert Mišković.

Zeleno-žuti su tako prekinuli niz od tri uzastopna poraza te su došli do drugog trijumfa, a Osijek je u 100. jubilarnom nastupu Nenada Bjelica kao trenera u Prvoj HNL zabilježio prvi ovosezonski prvenstveni poraz.

Već u prvoj minuti dvoboja gosti su kreirali prvu priliku. U prodoru je bio Jugović koji je povratnom loptom uposlio Bohara, no njegov udarac s desetak metara nogom brani Lučić.

Domaćini su uzvratili u 3. minuti kada se u prilici u petercu nakon ubačaja iz kornera našao Mahmoud, ali Ivušić odličnom reakcijom spašava svoja vrata.

Isti igrač je u prilici i tri minute kasnije kada ga je dubinskim proigravanjem pravovremeno uposlio Perera, a njegov lob s pet metara iskosa završava na vanjskoj straži mreže.

Nova ozbiljnija prilika uslijedila je u 19. minuti kada se Serderov izborio za udarac s ruba kaznenog prostora koji je prošao malo pokraj suprotne vratnice Osijekova gola.

U 20. minuti snažan udarac Bohara neugodno pogađa Jugovića kojem se morala ukazati pomoć što je potrajalo nekoliko minuta.

Lončar je u 39. minuti morao napustiti igru zbog ozljede, a umjesto njega priliku je dobio Nejašmić.

Posljednja minuta prvog dijela ponudila je po jednu priliku za obje momčadi. Prvo su Zeleno-žuti imali kontru u kojoj je Škorić u posljednji trenutak došao do lopte ispred Serderova kojeg je pokušao pronaći Bande. Uslijedio je protuudar Bijelo-plavih u kojem je Žaper u šansu izbacio Miloša, a njegov udarac sa šest metara iskosa prolazi paralelno uz gol liniju.

22.08.2021., stadion Aldo Drosina, Pula – Hrvatski Telekom Prva liga, 06. kolo, NK Istra 1961 – NK Osijek. Ramon Mierez Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Drugo poluvrijeme velikom prilikom je otvorila Istra. Bande je u 52. minuti nakon dubinskog proigravanja pobjegao obrani Osijeka te je pucao s ruba kaznenog prostora, no Ivušić mu je ušao u šut te je upisao vrijednu obranu.

Mierez je u 59. minuti glavom poslao loptu iznad gola nakon što ga je ubačajem iz slobodnog udarac pronašao Bočkaj.

Velika prilika za Osijek uslijedila je u 62. minuti kada je Mierez uposlio Kleinheislera, a on je odlično pucao sa 17 metara za još bolju paradu Lučića kojom je sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Mahmoud se u 65. minuti probio pored dva igrača Osijeka te je s osam metara pokušao svladati Ivušića, no golman gostiju još jednom odlično brani.

Tri minute kasnije Mierez još jednom šalje loptu glavom iznad grede nakon što ga je ubačajem s desne strane uposlio Gržan.

Lučić je na razini i u 81. minuti kada je uspio obraniti odličan udarac Žapera sa 18 metara koji je išao pod samu gredu.

Minutu kasnije velika šansa i na suprotnoj strani travnjaka. Iz šesnaesterca su pucali Lisica i Beljo, a blok Žapera i obrana Ivušića čuvaju nulu na semaforu.

Istra je povela u 83. minuti kada je Mahmoud nakon greške gostiju pravovremeno uposlio Bandea, a on je u situaciji 1 na 1 s Ivušićem pogodio suprotni kut gol za svoj četvrti ovosezonski pogodak.

Osijek je mogao izjednačiti već u 85. minuti kada je Mierez nadmudrio Galileu, zaobišao je Lučića, ali skoro iz mrtvog kuta nije uspio poslati loptu u mrežu domaćih.

U 90. minuti Hiroš se solo prodorom u kojem je nanizao nekoliko domaćih igrača izborio za udarac iz kaznenog prostora koji je završio u bloku Istrine obrane.

Zeleno-žuti su pobjedu potvrdili u 94. minuti kada je u kontri Beljo nesebično poslužio Miškovića kojem nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu. Bio je to njegov prvijenac u Istrinom dresu, a zanimljivo da je u Pulu stigao upravo iz Osijeka.

U strijelce se u 97. minuti mogao upisati i Mahmoud, no još jednom kao pobjednik dvoboja s njim izlazi Ivušić.

Šesto kolo će od 21 sat na Rujevici zaključiti Rijeka i Šibenik.