IDE I BEZ VARDYJA Leicester ‘četvorkom’ ispratio Swansea

EPA/TIM KEETON

Nogometaši Leicestera sve su bliže naslovu prvaka. Iako su mnogi govorili kako bez Jamie Vardyja, koji je ‘pocrvenio’ protiv West Hama, neće ići, izabranici Claudija Ranierija pokazali su da mogu i bez najboljeg napadača.

U nedjelju su u sklopu 35. kola Premierlige na svom King Power stadionu pred gotovo 32 tisuće navijača ugostili Swansea. U vodstvo su ‘Lisice’ došle već u desetoj minuti. Nakon odličnog solo prodora goste je ‘načeo’ Riyad Mahrez, kojemu je to bio 18. pogodak sezone. Na 2:0 povisio je Ulloa na asisteciju Drinkwatera u 30. minuti.

Napadi domaćina nastavili su se i u drugom poluvremenu, a u 60. minuti Ulloa je postigao svoj drugi pogodak na asusrenciju Schluppa. Konačnih 4:0 postavio je Albrighton u 85. minuti.

U drugoj današnjoj utakmici Sunderland i Arsenal odigrali su bez pogodaka.

Leicester je povećap prednost nad Tottenhamom na osam bodova. Slijedi Manchester City na trećem mjestu sa 64 boda, koliko ima i četvrti Arsenal. Tottenham svoju utakmicu 35. kola igra sutra od 21 sat protiv West Bromwich Albiona.