HT PRVA LIGA Inter-Zaprešić do boda protiv Hajduka

07.12.2019., SRC Zapresic, Zapresic - Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo, NK Inter Zapresic - HNK Hajduk Split. Samuel Emem Eduok, Nikola Soldo, Damir Grgic.

Luka Stanzl/PIXSELL

U 18. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Inter-Zaprešić je po maglovitom vremenu došao do boda protiv Hajduka. Bilo je 1:1 (1:1), a oba gola su postigli gostujući igrači. Prvo je Stefan Simić zabio autogol, a konačni rezultat je postavio Samuel Eduok.

Bili su tako i dalje bez pobjede u gostim gdje su posljednji put slavili koncem srpnja kada su bili bolji od Varaždina dok su domaći nakon četiri prvenstvena poraza u nizu došli do boda kojim su se bodovno izjednačili s Varaždinom i Istrom 1961 na začelju ljestvice.

Prvu priliku na susretu imao je Inter u 3. minuti kada je na odbijenu loptu opasno pucao Barić, ali njegov udarac nije pronašao okvir gola.

Hajduk je imao terensku inicijativu, a prvi put je opasnije zaprijetio u 20. minuti kada pokušaj Bradarića odlazi pokraj vratnice.

Domaćini su poveli u 26. minuti utakmice kada je s lijeve strane ubacio Bosec, a nespretno je loptu u vlastitu mrežu skrenuo Simić.

Hajduk je mogao poravnati rezultat u 30. minuti kada je malo neprecizan iz slobodnog udarca sa 17 metara bio Bradarić.

Gosti su izjednačili u 42. minuti. Eduok je na rubu kaznenog prostora primio loptu pokraj neodlučnog Boseca te je preciznim udarcem pogodio suprotni gol Matkovićeva gola.

Domaćini su u 45. minuti povukli kontru u kojoj je Serderov uposlio Barića, no njegov pokušaj odlazi pokraj gola.

U dobroj poziciji u 53. minuti je bio Tsonev, ali je pucao visoko preko gola. Dvije minute kasnije prilika i na drugoj strani. Pucao je Jairo, no učinak je bio isti.

U 56. minuti s 20 metara je pucao Tahiraj, ali njegov udarac rukom u kaznenom prostoru blokira Grgić, no sudac Matoc nije pokazao na bijelu točku.

Mamut je okušao udarac s više od 30 metara u 60. minuti, ali lopta je prohujala pokraj stative. Već u idućem napadu Čolina je na drugoj strani ubacio s lijeve strane, ali pokušaj Jaira brani Matković.

U 70. minuti nakon ubačaja iz kuta lopta dolazi do Bradarića koji je lukavo gađao, ali odličnom obranom se iskazao vratar domaćih. Dvije minute kasnije u velikoj prilici se našao Eduok, ali je pucao ravno u Matkovića.

Završne minute utakmice obilježila je gusta magla koja je znatno smanjila vidljivost te je time otežala igru, a Hajduk uprkos terenskoj inicijativi nije došao do izgledne prilike da dođe do pobjede.

Kolo će se zaključiti sutra kada Osijek dočekuje Lokomotivu, a Rijeka će u regionalnom derbiju ugostiti Istru 1961.