Hrvatski stolnotenišač Pucar u drugom kolu Svjetskog stolnosteniskog prvenstva svladao Slovaka Wanga

30.01.2023., Zagreb, Spansko - Na svecanom otvorenju stolnoteniske dvorane "Dom stolnog tenisa i Rakuna" revijalni mec odigrali su hrvatski reprezentativac Tomislav Pucar i poznati zagrebacki stolnotenisac Stanislav Losic. Veliki broj posjetitelja uzivao je u vrhunskom stolnom tenisu.
Stolnoteniski klub Rakuni Zagreb kao organizator takodjer je  spomenuo da stolni tenis u zapadnom dijelu grada opet ima svoje omiljeno mjesto. Nova dvorana, novi izazovi! Organizator takodjer spominje da ce se tu odrzavati, Sokaz natjecanja, interni turniri, individualni treninzi, grupni treninzi, utakmice Hrvatske stolnoteniske lige, treninzi za djecu ali i one starije. I sve to u prijateljskoj atmosferi i pod vodstvom strucnog osoblja kroz citav dan. Dvorana je otvorena u prostoru bivseg Karting centra Spansko. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatski stolnotenisač Tomislav Pucar iskoristio je petu meč loptu te je u dvoboju drugog kola Svjetskog stolnoteniskog prvenstva u Durbanu svladao Slovaka Yang Wanga 4-3 (6-11, 3-11, 11-8, 11-9, 9-11, 19-17, 15-13).

Pucar, 47. na svjetskoj ljestvici, pobijedio je naturaliziranog Slovaka, koji je 38. na svijetu u ovom trenutku, u dramatičnom meču gdje je bio na rubu ispadanja u šestom setu.

Yang Wang je vrlo lako osvojio prva dva seta, ali Pucar se uspio potpuno vratiti u meč tako što je dobio mnogo dramatičniji treći i četvrti set.

Naturalizirani Slovak je opet došao u prednost nakon što je dobio peti set i poveo 3-2, a nevjerojatna borba trajala je u šestom setu. Tada je Pucar spašavao meč lopte, a Yang Wang set lopte. No, nakon napete borbe Pucar je ipak izjednačio na 3-3 u setovima tako što je taj dio igre dobio s 19-17.

U odlučujućem sedmom setu Pucar je poveo 3-0, ali je Slovak potom dobio šest od idućih sedam poena te je poveo 6-4. No, do prvih meč lopti u odlučujućem setu došao je Pucar. Vodio je 10-8, ali je propustio te dvije šanse, kao i nove dvije kod 11-10 i 12-11. Potom je kod 12-13 spasio meč loptu, a od tog trenutka je nanizao tri poena. Dobio je ključni set 15-13 i plasirao se u treće kolo.

U trećem će kolu Pucar igrati protiv pobjednika meča Nijemca Dimitrija Ovčarova i Talijana Niagola Stojanova.