Svjetsko juniorsko prvenstvo: Hrvatski plivač Jere Hribar srebrni na 100m slobodno, Jana Pavalić četvrta na 50 m slobodno

10.07.2022., Zagreb - 13. Zagreb Para Swiming Open 2022 na bazenima Svetice. Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Matija Habljak ,Pixell

Mladi hrvatski plivač Jere Hribar osvojio je srebrnu medalju na 100m slobodno na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Limi, dok je Jana Pavalić bila četvrta na 50 m slobodno.

Hribar je u finalu bio drugi s rezultatom 49.37 nakon što je u kvalifikacijama bio treći s rezultatom 50.12.

Pobijedio je sjajni Rumunj David Popovici sa 47.13, dok je treći bio Cipranin Nikolas Antoniu sa 49.91. Mladom Splićaninu je ovo druga medalja na ovom prvenstvu nakon što je osvojio broncu na 50 slobodno.

Sjajni 17-godišnji Popovici tako je zaokruživši iznimno uspješno ljeto u kojem je osvojio naslov svjetskog, europskog i svjetskog juniorskog prvaka na 100 i 200 m slobodno.

Jana Pavalić nakon zlatne medalje na 50 leptir nije uspjela stati na postolje na 50 slobodno. Mlada hrvatska plivačica iz Gornje Stubice u cilj je stigla četvrta (25.62), a brončana medalja pobjegla joj je za samo dvije stotinke.

Slavila je Rumunjka Bianca-Andrea Costea (25.35), druga je bila Talijanka Sara Curtis (25.53), a treća njezina sunarodnjakinja Matilde Biagiotti (25.60).

Najuspješniji su bili japanski plivači sa čak 19 medalja pri čemu sedam zlata. Mađarski i poljski plivači osvojili su po 14 medalja od čega sedam zlata.

Hrvatska je s tri medalje – zlatom, srebrom i broncom na diobi 11. mjesta ljestvice osvajača.