Hrvatska slavila protiv Izraela, ‘Kauboji’ osvojili Croatia Cup

Josip ŠARAC, Lovro MIHIĆ, Zvonimir SRNA, Mate ŠUNJIĆ, Željko MUSA, Tomislav SEVEREC, Luka Lovre KLARICA, Luka ŠEBETIĆ, Dominik KUZMANOVIĆ, Nikola GRAHOVAC, Filip GLAVAŠ, Leon ŠUŠNJA, Boris MESARIĆ, Ivan MARTINOVIĆ, Paolo KRALJEVIĆ, Igor KARAČIĆ, Dino SLAVIĆ, Marin ŠIPIĆ, Jakov GOJUN, Luka CINDRIĆ, Marin JELINIĆ and Domagoj DUVNJAK, Croatia vs Israel, Croatia Cup 2023 Poreč, Croatia, 08.01.2023., Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

HRS/Kolektiff Images

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Izrael u 3. kolu Croatia Cupa 37:23 i tako osvojila spomenuto natjecanje. Bila je to posljednja provjera naše reprezentacije prije svjetskog prvenstva koje počinje za tri dana u Švedskoj i Poljskoj.

Dominik Kuzmanović imao je jedanaest obrana, a Dino Slavić pet tako da su vratari sjajno obavili svoj posao. S 8 pogodaka iz osam pokušaja najefikasniji u našim redovima Ivan Martinović. Igor Karačić je dao pet, baš kao i Luka Cindrić. Kod Izraela najbolji Adir Cohen s 8 pogodaka.

“Veseli napadačka igra gdje su dva srednja vanjska jako dobro, ciljano i točno vodila napad, gdje smo tu već na pola odradili i pripremu za Egipat. Veseli i obrana 6-0, bila je dobra, gusta i dosta pokretljiva. U 5-1 smo imali problema i ostala su nam tri treninga gdje ćemo malo posvetiti pažnju zoni 5-1 i specifičnom napadu Egipta”, rekao je nakon susreta izbornik Hrvoje Horvat.

Desetak minuta trebalo je našoj reprezentaciji da se malo odvoji. U desetoj minuti, hrvatska vrsta je povela 7:3, da bi na poluvremenu imala deset razlike (20:10). Šest minuta prije kraja Hrvatska je imala plus 13 (34:21), a na kraju je završilo 37:23.
Izabranici Hrvoja Horvata će prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu odigrati u petak, 13. siječnja (20.30 sati) protiv reprezentacije Egipta, a domaćin skupine G je švedski Joenkoeping. Tamo će se hrvatski rukometaši još susresti s reprezentacijom SAD-a (15. siječnja) i reprezentacijom Maroka (17. siječnja).