Hrvatska džudašica Barbara Matić brončana na Svjetskom prvenstvu u Dohi

21.01.2023,Zagreb - U dvorani Sutinska vrela odrane su finalne borbe Prvenstva Hrvatske u judo-u. Finalna borba do 78 kg : Jakus Nika vs. Barbara Matic.

Hrvatska džudašica Barbara Matić osvojila je brončano odličje na Svjetskom prvenstvu u Dohi svladavši u borbi za medalju kategorije do 70 kilograma Elvismar Rodriguez iz Venezuele.

Matić, članica JK Pujanke Split je tako došla do još jedne velike medalje, a još nezaliječena od ozljede koljena nije uspjela ponoviti uspjeh s prošlog SP-a u Taškentu, kada je u finalu ove kategorije svladala drugu našu džudašicu Laru Cvjetko iz Solina.

Barbara je kao nositeljica bila slobodna u 1. kolu, a Potom je svladala je Aleksandru Samardžić iz BiH, pa Nizozemku Kim Polling da bi u četvrtfinalu bila bolja od Britanke Katie-Jemime Yeats-Brown. U polufinalu je 20 sekundi prije kraja borbe pala na wazari protiv Japanke Saki Niizoe koja je zadržala tu prednost do kraja borbe i prošla u finale.

Matić je do bronce došla i preko Venezuelanke Elvismar Rodriguez koja je ranije izbacila Cvjetko. Ovo im je bio treći susret, posljednji put su se susrele 2019. godine, a rezultat je bio 2-0 za Rodriguez. I nedovoljno spremna Barbara ipak je uspjela doći do pobjede i medalje.

Japanka Niizoe je osvojila zlato svladavši u finalu Nijemicu Giovannu Scoccimaro.