HNL Osijek preokrenuo protiv Lokomotive i došao do trećeg mjesta

Jurica Galoic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka slavili su u ponedjeljak u posljednjoj utakmici 4. kola HNL-a na gostovanju u Zagrebu kod Lokomotive sa 3:2.

Domaćini su došli u prednost u 54. minuti preko Frana Karačića, a samo minutu kasnije izhednačio je Nikola Matas. Josip Ćorić donosi Lokomotivi novo vodstvo u 73. minuti iz kaznenog udarca. Ali, u 15 minuta Osijek dolazi do potpunog preokreta.

Prvi je Karlo Lulić izjednačio u 77. minuti, a tri boda Osijeku donio je Ivica Džolan u 88. minuti susreta.

Osijek je sada treći sa devet bodova, koliko ima i drugi Hajduk (s utakmicom manje), ali Splićani imaju bolju gol razliku. Lokomotiva je šesta sa dva boda iz četiri utakmice. Momčadi Hajduka i Dinama u srijedu će na Poljudu odigrati zaostali susret HNL-a.